Sieť a KDH by v parlamente neboli, Kotleba je pred Matovičom

Do parlamentu by sa podľa prieskumu agentúry AKO dostalo sedem strán.BRATISLAVA 11. mája (WebNoviny.sk) – Ak by sa voľby do parlamentu konali začiatkom mája, ich víťazom by sa stala politická strana Smer-SD, ktorú by volilo 29,8 percenta voličov. Do parlamentu by sa dostalo ešte ďalších šesť strán. Dostatočný počet hlasov by nezískali strany KDH, SMK ani #Sieť. Vyplýva to z prieskumu volebných preferencií, ktorý uskutočnila agentúra AKO od 4. do 10. mája.

Výberovú vzorku tvorilo 1000 respondentov starších ako 18 rokov, ktorí reprezentujú populáciu Slovenska z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti a kraja. Na voľbách by sa určite nezúčastnilo 8,1 percenta respondentov, 9,7 percenta nevedelo, koho by teraz volili a 5,1 percenta odmietlo prezradiť, koho by volili. O prieskume informovala riaditeľka pre výskum agentúry AKO Kamila Hříchová.

Na druhom mieste by podľa prieskumu skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá by získala 16,2 percenta hlasov. Nasleduje Slovenská národná strana (SNS) s 12,4 percenta a strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko s 11,7 percenta hlasov. Stranu OĽaNO – NOVA by volilo 7,1 percenta opýtaných a rovnaké percento hlasov by získala aj strana Most-Híd.

Do parlamentu by sa ešte dostala aj strana Sme rodina – Boris Kollár, ktorej by odovzdalo svoj hlas 5,8 percenta opýtaných. Za bránami parlamentu by skončili strany KDH (4,2 percenta), SMK (3,4 percenta), #Sieť (1,8 percenta), KSS (0,3 percenta), Strana zelených Slovenska (0,1 percenta) či SKOK (0,1 percenta).

Agentúra SITA vydá k správe tabuľku pod titulkom Tab: Do parlamentu by sa nedostali KDH, SMK ani #Sieť

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2016