Si globalista, ale mám ťa rád, rozlúčil sa Trump s odchádzajúcim poradcom

369494_trump_ceos_80314 376777f341924fc999a7b8afad99ab7c 676x451.jpg

WASHINGTON 8. marca (WebNoviny.sk) – Originálnym spôsobom sa vo štvrtok na zasadnutí americkej administratívy rozlúčil prezident Donald Trump so svojím doterajším finančným poradcom Garym Cohnom, ktorý tento týždeň oznámil, že odchádza z Trumpových služieb.

„Možnože je to globalista, ale ja ho mám aj tak rád,“ povedal Trump o svojom odchádzajúcom poradcovi na rokovaní vlády, ktoré bolo Cohnovým posledným.

Odporúčame:
Trumpa opustil hlavný ekonomický radca, nezhodli sa na clách na dovoz ocele a hliníka

Dôvodom odchodu Cohna, ale aj ďalších ľudí z prezidentovho ekonomického tímu, je podľa Trumpových kritikov prezidentova posadnutosť ochranou domácich výrobcov, ktorá je často v konflikte so zavedenými pravidlami medzinárodného obchodu, a tiež s tým súvisiaca Trumpova záľuba vo vystupovaní z medzinárodných obchodných dohôd.

Trump je napriek názorovým nezhodám medzi ním a Cohnom presvedčený, že tento bývalý zamestnanec investičnej spoločnosti Goldman Sachs sa do jeho služieb raz vráti, a síce hneď po tom, „ako zarobí ďalších zopár miliónov dolárov“. „Mám taký pocit, že sa vrátiš,“ povedal vo štvrtok na rozlúčku Trump Cohnovi.

Viac k témam: Donald Trump, Gary Cohn, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Si globalista, ale mám ťa rád, rozlúčil sa Trump s odchádzajúcim poradcom © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2018