Severná Kórea vyhlásila, že posilní svoje jadrové sily

Minister I Jong-ho v prejave na VZ OSN odsúdil Spojené štáty za prelety dvoch amerických nadzvukových bombardérov nad Južnou Kóreou.NEW YORK 23. septembra (WebNoviny.sk) – Minister zahraničných vecí Severnej Kórey I Jong-ho v piatok na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku dôrazne vyhlásil, že jeho krajina rozšíri svoj jadrový potenciál napriek početným rezolúciám Bezpečnostnej rady OSN, a argumentoval tým, že nepriateľské akcie Spojených štátov nedávajú jeho krajine na výber. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Minister I Jong-ho v prejave na VZ OSN odsúdil Spojené štáty za prelety dvoch amerických nadzvukových bombardérov nad Južnou Kóreou zo začiatku tohto týždňa. A pohrozil: „USA musia čeliť strašným, nepredstaviteľným následkom.“

Šéf diplomacie KĽDR dodal, že Severná Kórea „bude ďalej robiť opatrenia na posilnenie svojich národných jadrových ozbrojených síl, kvantitatívne aj kvalitatívne, aby obránila dôstojnosť a právo na existenciu a aby zabezpečila pravý mier tvárou v tvár zvýšenej hrozbe jadrovej vojny zo strany USA“.

Americký minister zahraničných John Kerry v piatok v príhovore na stretnutí s kolegami z juhovýchodnej Ázie vyhlásil, že každý štát má zodpovednosť dôrazne uplatňovať rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN, aby sa zabezpečilo, že Severná Kórea „zaplatí za svoje nebezpečné činy“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2016