Severná Kórea sa zrejme pripravuje odpáliť ďalšiu raketu

Správy o prípravách na odpálenie rakety Musudan prišli dva dni po tom, ako Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) údajne vykonala úspešnú skúšku balistickej strely odpálenej z ponorky.SOUL 26. apríla (WebNoviny.sk) – Severná Kórea sa pravdepodobne pripravuje vykonať ďalšiu skúšku rakety stredného doletu typu Musudan. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na juhokórejské médiá.

Správy o prípravách na odpálenie rakety Musudan prišli dva dni po tom, ako Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) údajne vykonala úspešnú skúšku balistickej strely odpálenej z ponorky.

Odporúčame:

Severná Kórea tvrdí, že je ochotná zastaviť jadrové skúšky

Severná Kórea ohlásila ‚úspešnú‘ skúšku balistickej rakety

Pchjongjang opakovanými skúškami svojich zbraňových systémov reaguje na každoročné spoločné vojenské cvičenie ozbrojených síl Južnej Kórey a Spojených štátov, ktoré sa začalo 7. marca a potrvá do 30. apríla.

Podľa agentúry Jonhap je raketa Musudan jednou z dvoch striel tohto typu, ktoré severokórejská armáda rozmiestnila na severovýchode krajiny. Prvá skúška, ktorú Pchjongjang uskutočnil 15. apríla, nebola úspešná. Predpokladá sa, že KĽDR má okolo 50 rakiet typu Musudan, známych aj pod označením BM-25.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016