Severná Kórea odpálila z ponorky raketu, tvrdí Soul

Analytici už dávnejšie upozorňovali, že severokórejský režim sa snaží neďaleko severokórejského pobrežného mesta Sinpcho vybudovať systémy na odpaľovanie balistických striel z ponoriek.

Soul/Pchjongjang 9. júla (WebNoviny.sk) – Severná Kórea dnes odpálila z ponorky neďaleko svojho východného pobrežia pravdepodobne testovaciu balistickú raketu. Domnieva sa to jej južný sused.

Nemecká agentúra DPA s odvolaním sa na juhokórejskú agentúru Jonhap informuje, že k odpáleniu došlo o 11.30 miestneho času (4.30 letného stredoeurópskeho času) neďaleko severokórejského pobrežného mesta Sinpcho.
Analytici už dávnejšie upozorňovali, že severokórejský režim sa snaží v tejto oblasti vybudovať systémy na odpaľovanie balistických striel z ponoriek, napísala agentúra AP citujúc istého nemenovaného predstaviteľa juhokórejského ministerstva obrany.

Podrobnosti o tom, kam raketa dopadla, neboli predbežne známe. Severná Kórea ostatne odpálila balistickú raketu z ponorky v apríli. S výsledkami testu vtedy vyjadrila spokojnosť.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2016