Šesťročný fanúšik AFC Sunderland podlahol rakovine, Jermaina Defoea sprevádzal na ihrisko

LONDÝN 8. júla (WebNoviny.sk) – Jeden z najpamätnejších okamihov, ktorý sa v uplynulej sezóne udial na anglickej futbalovej scéne, sa viac nezopakuje. Šesťročný fanúšik Bradley Lowery podľahol zákernej rakovine.

Ešte v utorok ho v nemocnici stihol navštíviť útočník Jermain Defoe, ktorý chlapčeka podporoval a snažil sa zmierniť jeho ťažký údel. V piatok rodičia malého Bradleyho informovali prostredníctvom sociálnych sietí o úmrtí svojho potomka.

Odporúčame:
Rebríček FIFA má nového lídra, Slovensko je tesne pred elitnou dvadsiatkou

„Náš statočný chlapec odišiel s anjelmi na večnosť. Bol to náš superhrdina, bojoval zo všetkých síl. Neexistujú slová, ktorými by sa dalo popísať naše zlomené srdce. Ďakujeme všetkým za podporu a vrúcne slová,“ uviedli chlapčekovi rodičia. Malý Bradley najviac na svete miloval futbal, klub AFC Sunderland a anglický národný tím.

Pred marcovým zápasom Anglicka s Litvou v rámci kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska dokonca sprevádzal útočníka Defoea na ihrisko. Keď 34-ročnému zakončovateľovi Bournemouthu, ktorý v ostatných dvoch ročníkoch hrával za Sunderland, pred niekoľkými dňami oznámili, že jeho kamarátovi neostáva veľa času, neubránil sa slzám.

Ako napísal Evening Standard, Defoe je z Bradleyho smrti veľmi zronený. „Prežil krátky, ale inšpiratívny život. Moje myšlienky patria jeho rodine a priateľom. Česť jeho pamiatke,“ vyhlásil niekdajší kapitán Anglicka Alan Shearer.

Viac k témam: futbalový fanúšik, Jermain Defoe, rakovina
Zdroj: Webnoviny.sk – Šesťročný fanúšik AFC Sunderland podlahol rakovine, Jermaina Defoea sprevádzal na ihrisko © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júla 2017