Senica zverejnila neplatičov, mestu dlhujú vyše pol milióna

Najväčšie dlžné čiastky sa podľa zverejneného zoznamu pohybujú v desaťtisícoch eur.SENICA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Senica zverejnila na úradnej tabuli a internetovej stránke mesta zoznam neplatičov mestských dani. Ku koncu minulého roka samospráve dlhovali neplatiči viac ako 550-tisíc eur.

Najväčšie nedoplatky sú v prípade daní z nehnuteľností a daní za psa. Najväčše dlžné čiastky sa podľa zverejneného zoznamu pohybujú v desaťtisícoch eur, medzi dlžníkmi sú aj známe spoločnosti. Od zverejnenia si radnica sľubuje zvýšenie transparentnosti pri správe daní a hlavne zníženie daňových nedoplatkov.

Mesto je správcom dane z nehnuteľností, za psa, za užívanie verejného priestranstva, za ubytovanie, za nevýherné hracie prístroje, za užívanie verejného priestranstva, za trvalé parkovanie vozidiel na verejnom priestranstve a poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.

Na čiernu listinu Senice sa dostali neplatiči, ktorí dlhujú mestu viac ako 160 eur v prípade fyzických osôb a viac ako 1600 eur v prípade firiem. Zákon o správe daní už niekoľko rokov umožňuje zverejňovanie dlžníkov, niektoré obce a mestá túto možnosť využívajú.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. apríla 2016