Šéfom Sociálnej poisťovne bude exminister dopravy Vážny

Bývalý vicepremiér pre investície a exminister dopravy vo funkcii šéfa Sociálnej poisťovne nahradí poslanca za Smer-SD Dušana Muňka, ktorému sa končí funkčné obdobie.

BRATISLAVA 7. júla (WebNoviny.sk) – Generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne sa od 24. júla tohto roka stane poslanec za stranu Smer-SD, bývalý vicepremiér pre investície a exminister dopravy Ľubomír Vážny.

Vláda totiž vo štvrtok schválila návrh na jeho vymenovanie na tento post, ktorý predložil minister práce a sociálnych vecí Ján Richter. Funkčné obdobie šéfa poisťovne trvá šesť rokov a jeho mzda predstavuje 6-násobok priemernej mzdy na Slovensku, čo je aktuálne 5 298 eur.

Ľubomír Vážny vo funkcii šéfa poisťovne nahradí poslanca za Smer-SD Dušana Muňka, ktorému sa končí funkčné obdobie. Muňko pritom na túto pozíciu nastúpil ešte koncom augusta 2008. Vláda Ivety Radičovej ho však z tejto funkcie odvolala koncom augusta 2010.

Vtedajšia premiérka to zdôvodnila tým, že Muňko závažne porušil zákony v oblasti hospodárenia Sociálnej poisťovne. Na post generálneho riaditeľa poisťovne namiesto Muňka nastúpil Ľuboš Lopatka. Ústavný súd SR však v lete 2012 rozhodnutie vlády Ivety Radičovej o odvolaní Muňka z funkcie šéfa poisťovne zrušil ako protiústavné. V júli 2012 sa Ľuboš Lopatka vzdal svojej funkcie a na post generálneho riaditeľa poisťovne sa vrátil Dušan Muňko.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2016