Šefčovič sa poďakoval za volebnú účasť a v druhom kole prezidentských volieb otvorí niekoľko tém

406288_img_4507 676x451.jpg

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – Maroš Šefčovič, ktorý postúpil spolu so Zuzanou Čaputovou do druhého kola prezidentských volieb, poďakoval za vysokú volebnú účasť voličom.

„Zajtra ráno, vlastne už teraz, začíname odznova. Karty budú rozdané nanovo, začíname z tej istej štartovacej čiary,“ povedal Šefčovič po sčítaní väčšiny okrskov. Podľa predbežných výsledkov je hneď druhý za Zuzanou Čaputovou.

„Teším sa na diskusie, ktoré nás čakajú. Moja ponuka pre ľudí v krajine platí. Všetky skúsenosti, ktoré som nadobudol v zahraničí, všetky kontakty, ktoré som si roky budoval, chcem priniesť späť na Slovensko a s manželkou Helenou sme pripravení budovať silné Slovensko,“ povedal.

Ako bude Slovensko vyzerať

Teraz sa podľa neho rozhodne, aká krajina Slovensko bude, aké hodnoty chceme vyznávať a ako bude SR vyzerať o desať, pätnásť rokov. „Nechcem bojovať proti zlu, nechcem deliť ľudí na dobrých a zlých, chcem byť prezidentom pre všetkých. Prezident, ktorý sa vie pobiť za ľudí tejto krajiny. Budem sa snažiť osloviť silným sociálnym programom,“ priblížil.

Podľa neho vo svojom programe myslí na generáciu svojich rodičov a starých rodičov, teda na generáciu, ktorá rýchlo odchádza a musíme im splatiť dlh. Rovnako vníma potrebu reštartu pre mladých, aby vedeli, že SR je dobré miesto na život, aby tu mladí ľudia zostávali.

„Budem apelovať, aby to, čo slovenský národ prinieslo k našej štátnosti – jazyk a tradičné kresťanské hodnoty, aby sme rozvíjali, aby to bolo základom nášho hodnotového ukotvenia,“ povedal. Je presvedčený, že funkcia hlavy štátu si vyžaduje skúsenosti, pripravenosť a odvahu postaviť sa najsilnejším a pobiť sa za našu krajinu.

Odlišná sociálna politika

Šefčovič pripomenul, že volebnú kampaň si bude aj naďalej riadiť sám. „Som nezávislý kandidát, chcem byť nadstranícky. Priblížil, že on je narozdiel od Zuzany Čaputovej nezávislý a nikdy nebol členom strany Smer-SD, kým ona je podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska. „Nadchádzajúce dni potvrdia, že sme veľmi odlišní kandidáti,“ uviedol a dodal, že podrobnejšie sa pozrie aj na program Progresívneho Slovenska.

Podľa neho sa jeho názor a Čaputovej odlišuje v téme sociálnej politiky. Šefčovič zopakoval, že je proti registrovaným partnerstvám, nevie si predstaviť adopcie detí pármi rovnakého pohlavia.

„To, čo bude najdôležitejšie, je zdôrazňovanie môjho programu a aj dôraz na tradičné kresťanské hodnoty. Budem komunikovať prierezové témy, aby som oslovil tých, čo nemajú kandidáta v druhom kole a tých, čo nie sú rozhodnutí,“ uviedol. Šefčovič hovoril o potrebe rozvíjať priemysel, oživiť pôdohospodárstvo. „Aj toto budú, verím, témy, ktorými sa mi podarí presvedčiť voličov,“ vyhlásil.

Kandidát na prezidenta, ktorý postupuje do druhého kola volieb, neoznačuje voliča, ktorý volí iného kandidáta, za zlo, či za neslušného. „Chcem, aby sme oslovili čo najširšie spektrum voličov. Viem, ako by sme sa mohli začať spájať, čo ponúknuť krajine,“ uviedol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku: Výsledky prezidentských volieb

Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Šefčovič sa poďakoval za volebnú účasť a v druhom kole prezidentských volieb otvorí niekoľko tém © SITA Všetky práva vyhradené.

17. marca 2019