Šéf cyklistickej únie si Petra Sagana váži , ale rozhodnutie o jeho vylúčení nevie zmeniť

BRATISLAVA 12. júla (WebNoviny.sk) – Prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) Brian Cookson ubezpečil vedenie Slovenského zväzu cyklistiky (SZC), že si váži osobnosť dvojnásobného majstra sveta Petra Sagana, ale nemá dosah na zmenu verdiktu o jeho diskvalifikácii, resp. vylúčení z Tour de France 2017.

„Slovenský zväz cyklistiky tri dni po diskvalifikácii Petra Sagana z Tour de France poslal oficiálny list prezidentovi Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) Brianovi Cooksonovi. Požiadal ho, aby zo svojej pozície najvyššieho predstaviteľa UCI očistil meno Petra Sagana, ktorý preslávil cyklistiku na celom svete, víťazil vždy len férovým spôsobom, vážil si všetkých súperov a zbavil ho viny, nakoľko existujú dôkazy o jeho nevine. Keďže všetci vieme, aké sú vzťahy medzi UCI a organizátormi Tour de France prepojené, len ťažko by sme vyhrali vopred prehraný „boj“,“ uvádza sa v tlačovej správe SZC.

Odporúčame:
Tour de France pokračuje 10. etapou, pripíše si štvrtý triumf šprintérsky kráľ Kittel?

Vedenie slovenskej cyklistiky vzápätí pridalo aj prerozprávanú odpoveď šéfa UCI Briana Cooksona. „Uviedol, že aj keď si Petra Sagana nesmierne váži ako veľkú osobnosť cyklistiky, ani zo svojej pozície nemôže zmeniť rozhodnutie rozhodcov. Na záver uviedol, že verí, že to Petra Sagana neznechutí v jeho ďalšej kariére a poprosil nás o rešpektovanie tohto jeho rozhodnutia.“

Informácie poskytla agentúre SITA Katarína Ďurková, PR manažérka Slovenského zväzu cyklistiky.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, cyklistika, Peter Sagan
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf cyklistickej únie si Petra Sagana váži , ale rozhodnutie o jeho vylúčení nevie zmeniť © SITA Všetky práva vyhradené.

12. júla 2017