Schultingová zlatá v pretekoch na 1000 m, Fontanová má už osem medailí zo zimných olympiád

368279_suzanne schultingova 676x429.jpg

PJONGČANG 22. februára (WebNoviny.sk) – Holandská rýchlokorčuliarka na krátkej dráhe Suzanne Schultingová ovládla štvrtkové finále na 1000 m na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Na druhom mieste skončila Kanaďanka Kim Boutinová, bronzovú medailu získala Talianka Arianna Fontanová.

„Nemôžem tomu uveriť. Finále som si užila, zvíťazila som vďaka skvelému tímu, bez neho by som tu nestála. Chcem im veľmi pekne poďakovať,“ povedala Schultingová, citoval ju olympijský informačný servis.

Fontanová má na konte už sedem individuálnych medailí zo ZOH a v tomto smere vyrovnala svoju krajanku, bežkyňu na lyžiach Manuelu di Centovú. Úspešnejšia je už iba iná bežkyňa Stefania Belmondová (10).

Fontanová má však celkovo až osem medailí, jednu zo štafety. Zároveň je na čele v počte medailí v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe, keď so 7 medailami v individuálnych pretekoch sa osamostatnila od Číňanky Wang Meng.

„Znamená to pre mňa veľa, pretože táto disciplína nie je moja obľúbená, vlastne ju neznášam. Do Pjongčangu som prišla predviesť dobré výkony. V Soči som získala tri medaily; vedela som, že teraz to budem mať zložitejšie. Napriek tomu sa mi darí ešte viac, takže som šťastná,“ povedala Fontanová.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Boutinová sa stala druhou ženou histórie, ktorá stála na pódiu v každej individuálnej disciplíne na jedných zimných olympijských hrách. Dvadsaťtriričoná pretekárka má z Pjongčangu v zbierke aj bronzové medaily na 500 m a 1500 m.

„Je to úžasné. Za ostatné roky som odviedla obrovské kvantum práce; neviem, ako to správne vyjadriť, no som na seba hrdá. Vrátila sa mi všetka námaha, ktorú som do toho vložila,“ uviedla Boutinová.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Short Track

RÝCHLOKORUČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE

Ženy – 1000 m – celkové poradie: 1. Suzanne Schultingová (Hol.) 1:29,778 min, 2. Kim Boutinová (Kan.) 1:29,956, 3. Arianna Fontanová (Tal.) 1:30,656, 4. Čoi Min-jong (Kór. rep.) 1:42,434, 5. Kim A-lang 1:29,212 – B-finále, 6. Šim Suk-hee (obe Kór. rep.), 7. Valerie Maltaisová (Kan.), 8. Čchü Čchun-jü (Čína) – všetky penalizácia

Viac k témam: Rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, Suzanne Schultingová, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Schultingová zlatá v pretekoch na 1000 m, Fontanová má už osem medailí zo zimných olympiád © SITA Všetky práva vyhradené.

22. februára 2018