Schôdzu parlamentu sa na tretíkrát podarilo otvoriť, SaS neprešiel procedurálny návrh (naživo)

492753_img_7041 676x451.jpg

20.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. septembra 9:50

Predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina) sa na tretíkrát podarilo otvoriť riadnu 72. schôdzu Národnej rady SR (NR SR). Prezentovalo sa 117 poslancov, parlament je tak uznášaniaschopný. S otvorením schôdze pomohli aj poslanci za SaS, čo ešte minulý piatok sľúbil šéf liberálov Richard Sulík. Navrhovaný program schôdze má 140 bodov.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Procedurálny návrh predsedníčky poslaneckého klubu SaS Anny Zemanovej na predsunutie niektorých bodov na začiatok schôdze poslanci neschválili.

Materiály navrhovala zaradiť ako tretí bod a ďalšie nasledujúce body. „Považujeme za kľúčové, aby sa v úvode schôdze prerokoval návrh zákona ohľadom postavenia právneho štátu a transparentnej prokuratúry vrátane humanizácie väzenstva a balík zákonov pre ľudí z dôvodu inflácie a energetickej krízy,“ zdôvodnila svoj návrh Zemanová.

Kollár jej vytkol, že procedurálny návrh neodovzdala pred začatím schôdze. Za Zemanovej návrh hlasovalo 25 poslancov.

Minulý týždeň v stredu pritom šéf parlamentu pri otváraní schôdze dvakrát nebol úspešný, keďže sa prvý raz prezentovalo len 64 poslancov a druhýkrát 71 zákonodarcov. Národná rada SR tak nebola uznášaniaschopná. Na to, aby bol parlament uznášaniaschopný, sa musí prezentovať aspoň 76 poslancov.

Viac k témam: Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Schôdzu parlamentu sa na tretíkrát podarilo otvoriť, SaS neprešiel procedurálny návrh (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

20. septembra 2022