Schodok štátneho rozpočtu prvýkrát v histórii Slovenska klesne pod percento

353685_peter kazimir 640x420.jpg

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Budúci rok by mal schodok štátneho rozpočtu dosiahnuť úroveň 0,83 % hrubého domáceho produktu (HDP). Po štvrtkovom stretnutí koaličných lídrov to uviedol premiér Robert Fico.

“Dosiahli sme dohodu v súvislosti s návrhom rozpočtu na rok 2018. Dohodli sme sa na tom, že všetky záväzky, ktoré sme formulovali v programovom vyhlásení vlády, dodržíme,“ povedal Fico. Hrubý dlh verejnej správy by mal v roku 2018 dosiahnuť 49,7 % HDP, čo je podľa Fica najnižšia úroveň od roku 2012.

Odporúčame:
Rast slovenskej ekonomiky má byť rýchlejší, analýza predpokladá aj zvyšovanie miezd a cien

V budúcom roku bude podľa ministra financií Petra Kažimíra prvýkrát v histórii schodok štátneho rozpočtu pod úrovňou jedného percenta HDP.

Slovensko podľa Fica pokračuje v znižovaní schodku verejných financií. “Očakávame, že v roku 2019 by tento deficit mohol byť na úrovni niekde okolo 0,1 %,“ doplnil premiér. Cieľom podľa neho je dosiahnuť vyrovnané hospodárenie verejnej správy do roku 2020.

 

Viac k témam: Kažimír, Ministerstvo financií SR, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Schodok štátneho rozpočtu prvýkrát v histórii Slovenska klesne pod percento © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017