Schmiedlová v Soule končí, v osemfinále uhrala štyri gemy

Karolína Schmiedlová ani na tretí pokus nezdolala Monicu Niculescovú.SOUL 22. septembra (WebNoviny.sk) – Účinkovanie slovenskej tenistky Karolíny Schmiedlovej v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji WTA International Korea Open Tennis Championships v kórejskom Soule sa skončilo v osemfinálovom 2. kole, v ktorom ju rumunská päťka pavúka Monica Niculescová zdolala za 94 minút dvakrát 6:2.

Dvadsaťdvaročná Košičanka nad svojou súperkou na hlavnom okruhu nezvíťazila ani na tretí pokus, na konte má už tri prehry, predchádzajúce dve pochádzajú z roku 2014 z tvrdého povrchu, v nich vzdorovala tri sety. V Soule sa stá hráčka svetového rebríčka dopustila proti Rumunke z 55. priečky počítačového poradia až ôsmich dvojchýb, čelila 11 brejkbalom, sama si vypracovala len šesť príležitostí na prelomenie súperkinho podania.

Vo štvrťfinále sa už nemôže konať slovenský duel s Janou Čepelovou, ktorá v ďalšom štvrtkovom osemfinále vyzve rumunskú obhajkyňu titulu a zároveň jednotku „pavúka“ Irinu-Cameliu Begovú.

Dvojhra – 2. kolo (osemfinále):
Monica Niculescová (Rum.-5) – Karolína Schmiedlová (SR) 6:2, 6:2 za 94 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. septembra 2016