SaS, OĽaNO a Sme rodina sa dohodli na termíne predčasných volieb, chcú zvolať mimoriadnu schôdzu

359456_img_0539 676x451.jpg

BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) – Opozícia dosiahla dohodu o termíne predčasných volieb. Tri opozičné parlamentné strany Sloboda a Solidarita (SaS), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a hnutie Sme rodina v zákone navrhujú, aby sa voľby do Národnej rady Slovenskej republiky konali 8. septembra 2018. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa liberálov Katarína Svrčeková.

Zároveň opozícia začína zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR, na ktorej by sa mal tento návrh prerokovať a schváliť. „Volanie verejnosti po predčasných voľbách a zmene, ktorú by mali vyvolať, je mimoriadne silné. Predčasné voľby považujeme za legitímne riešenie súčasnej politickej situácie, ktorá môže vyústiť do chaosu. Treba ich preto uskutočniť čím skôr. Očakávame, že s podporou občanov sa nám v parlamente nakoniec podarí získať potrebných 90 hlasov na ich presadenie,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku opozície.

Odporúčame:
Na predčasné parlamentné voľby podľa Bugára nie je dôvod

„Súčasná vládna koalícia nedokáže občanom ponúknuť vládu, ktorá by vzbudzovala dôveru vo svoje schopnosti očistiť verejný život od organizovaného zločinu, ktorý zapustil do štátnych inštitúcií hlboké korene. Za vlády Smeru-SD narastá riziko, že poprava Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nebude vyšetrená preto, lebo jej objasňovanie nie je možné oddeliť od zistení, že medzi mafiou a predstaviteľmi tejto strany existovali čulé styky a kooperácia,“ uviedli opoziční poslanci Jana Kiššová (SaS), Igor Matovič (OĽaNO) a Boris Kollár (Sme rodina).

Viac k témam: Igor Matovič, Jana Kiššová, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SaS Sloboda a Solidarita, Sme Rodina Boris Kollár
Zdroj: Webnoviny.sk – SaS, OĽaNO a Sme rodina sa dohodli na termíne predčasných volieb, chcú zvolať mimoriadnu schôdzu © SITA Všetky práva vyhradené.

19. marca 2018