SaS má o dve percentá viac ako OĽaNO, do parlamentu by sa dostali aj progresívci a SMK

447868_volebny prieskum.jpg

28.12.2020 (Webnoviny.sk) – Ak by sa parlamentné voľby konali v druhej polovici decembra, vyhrala by ich strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 22,9 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý uskutočnila pre agentúru SITA v dňoch 19. až 22. decembra.

OĽaNO až tretie

Agentúra vykonala prieskum telefonickou formou na vzorke 1 088 respondentov starších ako 18 rokov v rámci celého územia Slovenska. Respondenti odpovedali na otázku „Keby boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, hnutie, alebo koalíciu by ste volili?“

Na druhom mieste sa podľa prieskumu umiestila koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej by svoj hlas odovzdalo 15,5 percenta voličov. Nasledovali by hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) so ziskom 13,4 percenta, ďalej Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (8 percent), Smer – sociálna demokracia (7,8 percenta), Sme rodina (6,1 percenta) a Progresívne Slovensko (6 percent).

KDH tesne zaostalo

Do parlamentu by sa dostala aj v súčasnosti mimoparlamentná Strana maďarskej komunity (SMK), ktorú by volilo 5,3 percenta opýtaných. Tesne pred bránami parlamentu by ostali Kresťanskodemokratické hnutie (4,9 percenta), koaličná strana Za ľudí (3,9 percenta), Dobrá voľba (2,3 percenta), Vlasť (2,3 percent), SNS (1,1 percenta) a Most-Híd (0,5 percent).

Podľa výsledkov prieskumu by víťazný Hlas-SD v parlamente získal 40 kresiel, SaS 27, OĽaNO 24, ĽS NS a Smer-SD po 14, Sme rodina a Progresívne Slovensko po 11 a SMK deväť mandátov. Na voľbách by sa zúčastnilo 56 percent opýtaných, voliť by určite nešlo 10 percent respondentov, nerozhodnutých bolo 34 percent voličov.

Viac k témam: poslanecký prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – SaS má o dve percentá viac ako OĽaNO, do parlamentu by sa dostali aj progresívci a SMK © SITA Všetky práva vyhradené.

28. decembra 2020