Šarapovová príde o olympiádu, arbitrážny súd rozhodne neskôr

Športový arbitrážny súd o dva mesiace odložil zverejnenie výsledku konania v záležitosti dištancu na dva roky za porušenie antidopingových pravidiel.

LAUSANNE 11. júla (WebNoviny.sk) – Ruská tenistka Maria Šarapovová definitívne nebude štartovať na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro (5. – 21. augusta) a príde minimálne aj o newyorské grandslamové US Open (29. augusta – 11. septembra).

Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne, ku ktorému sa odvolala v snahe zvrátiť dištanc od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) na dva roky za porušenie antidopingových pravidiel, v pondelok oznámil, že o výsledku tohto prípadu bude informovať až 19. septembra namiesto pôvodne avizovaného 18. júla.

Šarapovovej našli v januári počas melbournských Australian Open meldónium, ktoré pribudlo na zoznam zakázaných látok Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) od 1. januára 2016. Niekdajšia jednotka renkingu WTA v marci pri prepuknutí kauzy priznala, že zmenu nezaregistrovala a príslušný preparát naďalej užívala. Trest zverejnili 8. júna, začal plynúť antidatovane 26. januára 2016 a potrvá do 25. januára 2018. CAS ho môže zmierniť, ale aj sprísniť, ITF žiadala od svojej nezávislej antidopingovej komisie suspendáciu na štyri roky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2016