Sankcie proti Rusku pretrvajú, pokiaľ nezmení postoj k Ukrajine, tvrdí Tillerson

KYJEV 10. júla (WebNoviny.sk) – Sankcie USA a Európskej únie proti Rusku ostanú v platnosti, až kým Moskva nezmení svoj postoj voči Ukrajine. V nedeľu to uviedol šéf americkej diplomacie Rex Tillerson.

Odporúčame:
Putin predĺžil zákaz dovozu západných potravín, Európska komisia pokračuje v podpore farmárov

Ten Moskve zároveň prízvukoval, že práve ona musí podniknúť prvé kroky na zmiernenie napätia v regióne. Tillerson sa tak vyjadril počas návštevy Kyjeva na spoločnej tlačovej konferencii s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.

Ako uviedol, Rusko by malo využiť svoj vplyv na separatistov na východe Ukrajiny na nastolenie úplného prímeria a prestať s obťažovaním a útokmi na zahraničných pozorovateľov. Zároveň žiada stiahnutie ťažkých zbraní za demarkačnú líniu stanovenú v takzvanej minskej dohode spred dvoch rokov.

Odporúčame:
Európska únia predĺžila hospodárske sankcie proti Rusku

Prezident Porošenko sa dlhodobo sťažuje na ruské zasahovanie do vnútorných záležitostí Ukrajiny a so znepokojením sleduje, ako sa administratíva nového šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa usiluje o zlepšenie vzťahov s Moskvou.

Viac k témam: Rex Tillerson, sankcie proti Rusku, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Sankcie proti Rusku pretrvajú, pokiaľ nezmení postoj k Ukrajine, tvrdí Tillerson © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2017