Sanders podporil Clintonovú, vo voľbách jej daruje svoj hlas

Americký senátor Bernie Sanders svojim prívržencom odkázal, že s Clintonovou bude spolupracovať pri transformácii Demokratickej strany, aby zabránila víťazstvu Trumpa.PORTSMOUTH 12. júla (WebNoviny.sk) – Americký senátor Bernie Sanders vyjadril v utorok prvýkrát verejne podporu svojej doterajšej súperke v súboji o nomináciu Demokratickej strany v tohtoročných prezidentských voľbách Hillary Clintonovej.

Agentúra AP informovala, že Sanders vystúpil po boku Clintonovej na mítingu v meste Portsmouth na území štátu New Hampshire. Prisľúbil, že jeho „politická revolúcia“ bude pokračovať, priznal však, že Clintonová ho v uplynulej sérii primárnych volieb predbehla v potrebnom počte delegátov straníckeho nominačného zjazdu.

Prevaha zvolených delegátov v prospech Clintonovej je známa už niekoľko týždňov a demokrati dávali najavo, že Sanders by mal z nominačného súboja odstúpiť a pridať sa na stranu doterajšej súperky. Podporovateľov Sandersa sa medzitým snaží osloviť svojou kampaňou republikánsky uchádzač Donald Trump, pripomína AP.

Sanders prisľúbil, že bývalej ministerke zahraničných vecí a prvej dáme USA pomôže zvíťaziť v novembrových prezidentských voľbách, pričom ju označil za „zďaleka najlepšiu kandidátku“, pokiaľ ide o výzvy, ktorým krajina v súčasnosti čelí.

Sanders už dávnejšie pripustil, že bude v novembri hlasovať za Clintonovú, z nominačného súboja sa však zatiaľ nechcel stiahnuť. Svojim prívržencom tiež povedal, že s Clintonovou bude spolupracovať pri transformácii Demokratickej strany, aby dokázala zabrániť víťazstvu Trumpa.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. júla 2016