Šanca na druhú miestenku pre Slovensko v hokejovej Ligy Majstrov stále žije

363016_hok_1_ts71531 676x440.jpg

MINSK 22. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti tímu Junosť Minsk vo štvrtok postúpili cez Soligorsk už do finále play-off bieloruskej extraligy. Stále tak existuje šanca na to, aby Slovensko získalo druhú miestenku v Lige majstrov 2018/2019. Stane sa tak vtedy, ak sa Junosť stane bieloruským šampiónom ako úradujúci víťaz Kontinentálneho pohára.

Klub z hlavného mesta Bieloruska si triumfom v januárovom finále KP už zabezpečil účasť v LM. V prípade majstrovského titulu pre Junosť nezíska Bielorusko druhú miestenku. Tá pripadne lige, ktorá je v „trojročnom“ rebríčku hokejových súťaží najvyššie z krajín, ktoré sa nepodieľali na založení LM. Je ňou práve slovenská Tipsport liga.

Odporúčame:
Trenčania vyhrali v play-off Tipsport ligy na ľade „kamzíkov“, Košice znížili náskok „baranov“

Už teraz má Slovensko garantované jedno miesto v Lige majstrov pre víťaza domácej súťaže. Ak by na základe splnených podmienok pripadla najvyššej slovenskej súťaži aj druhá miestenka, dostal by ju víťaz základnej časti (HK Nitra). V prípade, ak tím spod Zobora získa titul, kvalifikuje sa do LM 2018/2019 druhý tím po skončení základnej časti Tipsport ligy (HKM Zvolen).

Vo finále play-off bieloruskej extraligy sa Junosť Minsk stretne s víťazom druhého semifinále, v ktorom Neman Grodno vedie nad Molodečnom 3:2 na zápasy a hrá sa na štyri víťazstvá.

Viac k témam: HK Nitra, HKm Zvolen, hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Šanca na druhú miestenku pre Slovensko v hokejovej Ligy Majstrov stále žije © SITA Všetky práva vyhradené.

22. marca 2018