Saková sa možno nestane budúcou ministerkou vnútra, Smer-SD má ďalších kandidátov

370007_peter pellegrini robert fico 676x451.jpg

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – Strana Smer-SD stále hľadá, kým obsadí viaceré posty vo vláde. Kandidátov je zatiaľ viacero. Podľa informácií agentúry SITA novým ministrom vnútra by sa mal stať Marián Saloň alebo František Imrecze.

Marián Saloň je v súčasnosti štátnym tajomníkom na ministerstve obrany. V rezorte vnútra však pôsobil štyri roky ako štátny tajomník a v prvej vláde Roberta Fica ako generálny riaditeľ kancelárie ministra. František Imrecze je od roku 2012 prezidentom Finančnej správy.

Strana vymení aj ministra práce

Smer-SD plánuje vymeniť v novej vláde aj ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Kandidáti sú podľa informácií agentúry SITA zatiaľ tiež dvaja. Košický primátor Richard Raši, ktorý v predošlej Ficovej vláde viedol rezort zdravotníctva.

Odporúčame:
Pellegrini začal rokovania o novej vláde, vyjadril sa aj k podpáleniu centrály Smeru-SD

Raši neuspel v regionálnych voľbách v kandidatúre na košického župana. Zároveň oznámil, že nebude kandidovať na košického primátora. Druhým kandidátom je Ján Podmanický, ktorý v minulom volebnom období bol predsedom parlamentného výboru pre sociálne veci. V súčasnosti je jeho podpredsedom.

Súboj na ministerstve kultúry

Ani v nominácii na ministra kultúry nie je v Smere zatiaľ jasno. Kandidátmi sú poslanci NR SR Erik Tomáš a Dušan Jarjabek. Tomáš je aj mediálnym poradcom Fica. Jarjabek vedie roky parlamentný kultúrny výbor. Podľa informácií agentúry SITA, ak by sa Tomáš nestal ministrom, je kandidátom na štátneho tajomníka v rezorte vnútra.

Po Petrovi Pellegrinim, ktorý bude novým predsedom vlády, má byť novou vicepremiérkou pre informatizáciu Denisa Saková. Tá bola doteraz štátnou tajomníčkou na ministerstve vnútra.

Odporúčame:
Pokračovanie koalície je lepším riešením, tvrdí Žitňanská a vysvetľovala svoj odchod z vlády

Zmena sa udeje aj v pozícii ministra spravodlivosti. Luciu Žitňanskú má nahradiť predseda poslaneckého klubu Most-Híd Gábor Gál.

Premiér Robert Fico podal vo štvrtok demisiu. Prezident SR Andrej Kiska poveril v ten istý deň zostavením novej vlády doterajšieho vicepremiéra Petra Pellegriniho.

Viac k témam: Andrej Kiska, Denisa Saková, Dušan Jarjabek, Erik Tomáš, František Imrecze, Gábor Gál, Ján Podmanický, Lucia Žitňanská, Marián Saloň, Ministerstvo kultúry SR, Richard Raši, Robert Fico, Smer-SD, vicepremiér pre informatizáciu
Zdroj: Webnoviny.sk – Saková sa možno nestane budúcou ministerkou vnútra, Smer-SD má ďalších kandidátov © SITA Všetky práva vyhradené.

17. marca 2018