Saganovi vyšiel reparát, v Tepliciach bol štvrtý

Úradujúcemu majstrovi sveta v cestných pretekoch s hromadným štartom Saganovi vyšiel reparát za nevydarené minulotýždňové preteky v rakúskom Grazi, kde po páde nebol medzi klasifikovanými v cieli a skončil s odreninami.TEPLICE 30. apríla (WebNoviny.sk) – Slovák Peter Sagan obsadil štvrté miesto v sobotňajších pretekoch Českého pohára v horskej cyklistike v elitnej kategórii cross country mužov a pretekárov do 23 rokov v Tepliciach. Víťazom sa stal domáci favorit Jan Škarnitzl (1:37:06,1 h), ktorý je na rozdiel od Sagana špecialistom na horské bicykle. Druhý skončil Belgičan Ruben Scheire a tretí ďalší český reprezentant Jiří Novák. Sagan zaostal za víťazom o 1:09,9 min a za tretím stupienkom o 31,5 s.

Úradujúcemu majstrovi sveta v cestných pretekoch s hromadným štartom Saganovi vyšiel reparát za nevydarené minulotýždňové preteky v rakúskom Grazi, kde po páde nebol medzi klasifikovanými v cieli a skončil s odreninami. V kúpeľnom parku v Tepliciach si na 4,4 km dlhom okruhu počínal oveľa lepšie. V prvých dvoch kolách viedol vyše 60-členný pelotón, neskôr klesol na piatu priečku. Tri kolá pred koncom už bol tretí, ale vyššie sa nedostal. V siedmom kole „spadol“ na štvrté miesto a na ňom už zotrval aj po prejazde cieľom po záverečnom ôsmom okruhu.

Verejne sa špekuluje, že Saganov krátkodobý návrat k láske z mladosti, teda horským bicyklom, nemá len recesistický nádych. Otvára sa totiž možnosť, aby pre Slovensko vybojoval olympijskú miestenku v súťaži horských bicyklov. V Tepliciach sa mu podarilo zabodovať do rebríčka UCI, čo je jedným z predpokladov pre účasť v pretekoch cross country v Riu de Janeiro. Sagan sa zatiaľ rozhoduje, či na OH 2016 bude štartovať v cestnej cyklistike alebo uprednostní preteky pre horské bicykle. Trať pre cestných cyklistov je totiž v Brazílii výrazne hornatá a to nevyhovuje nedávnemu víťazovi klasiky Okolo Flámska.

Český pohár v horskej cyklistike – Teplice (ČR) – sobotňajšie výsledky:

Cross country /XCO MTB C1/ – elite muži / U23: 1. Jan Škarnitzl (ČR) SRAM MITAS TREK 1:37:06,1 h, 2. Ruben Scheire (Belg.) Habitat Mountainbike Team +27,6 s, 3. Jiří Novák (ČR) Cst Superior Brentjens Mtb Racing Team +38,4, 4. Peter Sagan (SR) Tinkoff Team +1:09,9 min, 5. Jan Nesvadba (ČR) Expres CZ – MERIDA TEAM Kolín +1:50,3, 6. Matouš Ulman (ČR) Česká spořitelna – Accolade +2:19,8.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. apríla 2016