Sagan: Som hrdý Slovák, rád vidím pri trati slovenské vlajky

Peter Sagan telefón veľmi nepoužíva, ale slovenské vlajky vníma.LIMOGES 6. júla (WebNoviny.sk) – Stotretí ročník Tour de France má za sebou štyri etapy a Peter Sagan nezostáva nič dlžný povesti dravca na bicykli. Do svojej bohatej zbierky pódiových umiestnení (29) na najslávnejších cyklistických pretekoch už stihol pridať jedno víťazstvo, dve tretie a jedno štvrté miesto.

VŠETKO O TOUR DE FRANCE

V utorok v najdlhšej etape s cieľom po 237,5 km v Limoges Sagan skončil tretí a pochválil Nemca Marcela Kittela za víťazstvo. „Som rád, že zvíťazil. Doprajem mu to. Musíte predsa vpredu vidieť aj iných jazdcov ako len Marka a mňa,“ povedal odľahčene Peter Sagan pre slovenské médiá v dejisku podujatia.

Viac zo štvrtej etapy Tour de France:

Video: Sagan skončil tretí v najdlhšej etape Tour de France

Obrazom: Žltý Sagan vyzliekol Cavendisha zo zeleného dresu

Zrejme aj v reakcii až na 8. miesto Marka Cavendisha, víťaza 1. a 3. etapy na TdF 2016. „Utorkový finiš mi vyhovoval, ale začal som šprintovať príliš skoro. Kittel bol silnejší a Coquard zasa šikovnejší,“ cituje úradujúceho majstra sveta v pretekoch s hromadným štartom portál LeTour.fr.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrtej etapy 103. ročníka Tour de France

Saganov neustály tanec na pódiu, resp. tesne za ním má v tejto edícii Tour de France odraz nielen v zelenej, ale aj vo výraznejšej – žltej farbe. Dvadsaťšesťročný Žilinčan má už dve etapy za sebou ako líder priebežnej celkovej klasifikácie a po jednom dni si prinavrátil aj zelený dres pre najlepšieho pretekára v bodovacej súťaži.

„Som znovu aj v zelenom, takže táto Tour de France sa zatiaľ pre mňa vyvíja veľmi dobre,“ citovala Sagana pluska.sk. Na otázku, čo vraví na reakcie z domu na opätovné udržanie si žltého trička, rodený Žilinčan odpovedal: „Telefón príliš nepoužívam, takže neviem, aké sú reakcie z domu na môj žltý dres. Som však hrdý Slovák a mám radosť, keď vidím naše vlajky popri trati.“

Stredajšia piata etapa zavedie cyklistov už do prvých kopcov, na 216 km dlhej trase medzi Limoges a Le Lioran sa nachádza šesť kategorizovaných stúpaní, päť z nich v druhej polovici etapy.

Najťažší kopec Pas de Peyrol (dĺžka 5,4 km, primerný sklon 8,1%) príde 31 km pred cieľom. Dva a pol kilometra pred páskou ešte jazdci absolvujú vrchársku prémiu tretej kategórie Col de Font de Cére s dĺžkou 3,3 km a priemerným sklonom 5,8%.

Vzhľadom na stredne náročné kopce možno očakávať, že majiteľ žltého dresu sa môže aj zmeniť. „Uvidíme, ako sa to vyvinie. Musím si naštudovať etapu a vytypovať si, kto môže byť pre mňa hrozbou,“ dodal Sagan pre Letour.fr.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016