Sagan skončil v časovke na Eneco Tour ôsmy, celkovo je tretí

Novým lídrom Eneco Tour sa stal Dennis, pred Van Emdenom má päťsekundový náskok. Tretí Peter Sagan stráca 13 sekúnd.Peter Sagan potrebuje na opätovné líderstvo vo svetovom rebríčku ešte 23 bodov.BREDA 20. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský úradujúci cyklistický majster sveta i Európy Peter Sagan obsadil na pretekoch Eneco Tour v utorkovej 2. etape, ktorou bola individuálna časovka na 9,6 km v holandskej Brede, ôsme miesto.

Dvadsaťšesťročný jazdec tímu Tinkoff štartoval ako piaty pred koncom a svojím časom 11:05 min sa zaradil na ôsmu priečku, na ktorej napokon aj zostal s mankom 17 sekúnd. Z víťazstva v etape sa radoval austrálsky špecialista na časovky Rohan Dennis z družstva BMC Racing (10:48 min) s náskokom piatich sekúnd pred Holanďanom Josom van Emdenom zo zoskupenia LottoNL-Jumbo. Na tretej pozícii skončil s mankom 14 sekúnd Nemec v službách Movistaru Jasha Sütterlin.

Odporúčame:

Sagan v úvode Eneco Tour útočil na víťazstvo, skončil tretí

Novým lídrom Eneco Tour sa stal Dennis, pred Van Emdenom má päťsekundový náskok. Tretí s odstupom 13 sekúnd je Peter Sagan.

Čerstvý kontinentálny šampión Sagan nikdy predtým na sklonku sezóny nejazdil tieto sedemetapové preteky vedúce krajinami Beneluxu, teraz má však veľkú motiváciu. Chce si prinavrátiť líderskú pozíciu v rebríčku UCI WorldTour, o ktorú ho po víťazstve na Vuelte pripravil kolumbijský vrchár Nairo Quintana.

Sagan potrebuje na opätovný zisk čelnej pozície ešte 23 bodov. Pre slovenského päťnásobného držiteľa zeleného dresu z Tour de France poslali organizátori Eneco Tour súkromné lietadlo, ktoré ho ešte v nedeľu večer dopravilo z dejiska ME Plumelecu v západnom Francúzsku na sever Holandska.

Výsledky – Eneco Tour 2016 – utorok:

2. etapa (Breda, individuálna časovka na 9,6 km): 1. Rohan Dennis (Aus.) BMC Racing 10:48 min, 2. Jos van Emden (Hol.) LottoNL-Jumbo +5 s, 3. Jasha Sütterlin (Nem.) Movistar +14, 4. Wilco Kelderman (Hol.) LottoNL-Jumbo, 5. Matthias Brändle (Rak.) IAM Cycling – obaja +15, 6. Primož Roglič (Slovin.) LottoNL-Jumbo +16,… 8. Peter Sagan (SR) Tinkoff +17

Poradie po 2. etape: 1. Rohan Dennis (Aus.) BMC Racing 4:24:48 h, 2. Jos van Emden (Hol.) LottoNL-Jumbo +5 s, 3. Peter Sagan (SR) Tinkoff +13, 4. Jasha Sütterlin (Nem.) Movistar +14, 5. Wilco Kelderman (Hol.) LottoNL-Jumbo, 5. Matthias Brändle (Rak.) IAM Cycling – obaja +15

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. septembra 2016