Sagan na horskom bicykli neuspel, v piatom kole odstúpil

Peter Sagan nedokončil súťaž elite na podujatí Grazer Bike-Opening Strattegg Race.GRAZ 24. apríla (WebNoviny.sk) – Súťažný návrat Petra Sagana do sedla horského bicykla sa skončil predčasným odstúpením. Podľa onlajn verzie pretekov Grazer Bike-Opening Strattegg Race v rakúskom Grazi Sagan zosadol z bicykla v piatom kole pretekov cross country mužskej elite, ktoré sa jazdili na osem kôl na 4-kilometrovom okruhu. V hre bol aj ďalší Slovák Michal Alexaj, ktorý bol dostihnutý po 1. kole.

Pre úradujúceho majstra sveta v cestných pretekoch s hromadným štartom Sagana boli preteky horských bicyklov krátkodobým návratom k športovému odvetviu, v ktorom kedysi začínal svoju veľkú kariéru. Pred 8 rokmi sa v horskej cyklistike stal juniorským majstrom sveta.

Okrem pretekov v Grazi by mal jeden z lídrom tímu Tinkoff absolvovať 30. apríla ešte podujatie v českých Tepliciach a potom by mal odletieť do USA na preteky Okolo Kalifornie. Tie sú pre Sagana tradičnou súčasťou prípravy na Tour de France. Vlani na nich celkovo triumfoval.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. apríla 2016