Sagan bude brániť zelený dres, Cavendish môže zaútočiť

Jednoduchý profil v druhej časti jedenástej etapy cyklistickej Tour de France z Carcassonne do Montpellieru (162,5 km) evokuje šprintérsky záver.CARCASSONNE 13. júla (WebNoviny.sk) – Jednoduchý profil v druhej časti jedenástej etapy cyklistickej Tour de France z Carcassonne do Montpellieru (162,5 km) evokuje šprintérsky záver. Oficiálny portál LeTour.fr nazval Montpellier šprintérskym rajom.

VŠETKO O TOUR DE FRANCE

Pelotón najslávnejších pretekov bude mať svoju zastávku v ôsmom najväčšom meste Francúzska už po tridsiaty druhý raz. Zo súčasného poľa pretekárov sa tam v roku 2011 tešil z etapového víťazstva Brit Mark Cavendish, o 2 roky neskôr tam ukázal všetkým chrbát Nemec André Greipel.

Viac z desiatej etapy Tour de France:

Video: Skvelý Sagan skončil druhý v 10. etape Tour de France

Obrazom: Sagan vyzliekol Cavendisha, na Tour je opäť zelený

Sagan sa nadrel ako kôň, rozladený si rýpol do súperov

Zatiaľ čo Cavendish (Dimension Data) v aktuálnej edícii pretekov predviedol už tri víťazné špurty a celkovo ich má na konte 29, Greipel a jeho tím Lotto Soudal stále čakajú na prvý triumf v edícii TdF 2016. Nielen etapová koncovka, ale aj rýchlostná prémia na 113. km ukáže, či Cavendish ešte reálne môže ohroziť Petra Sagana (Tinkoff) na čele bodovacej súťaže. Dvadsaťšesťročný rodák zo Žiliny si v utorkovom parádnom predstavení počas 10. etapy nahonobil na čele náskok 38 bodov. „Mám späť zelený dres, som preto veľmi šťastný. Samozrejme, pokúsim sa ho udržať,“ uviedol po 10. etape Peter Sagan.

Keďže bol Sagan v utorok mimoriadne aktívny a okrem rýchlostnej prémie vyhral aj jednu vrchársku a bol prakticky vo všetkých únikoch, v stredu má červené číslo pre najagresívnejšieho jazdca pelotónu. „Šprintéri do toho pôjdu naplno, ale víťaz bude musieť byť silný. Vždy je náročné presadiť sa v deň, ktorý je zasadený medzi dve etapy s horským profilom. Ja Montpellier milujem,“ uviedol v predpovedi pre Cyclingnews niekdajší skvelý austrálsky šprintér Robbie McEwen, ktorý triumfoval v etape TdF s cieľom v Montpellieri pred 11 rokmi.

Podľa LeTour.fr prvá časť stredajšej etapy s dvoma vrchárskymi prémiami štvrtej kategórie na 38. a 57. km Côte de Minerve (dĺžka 2,4 km, priemerný sklon 5,4%) a Côte de Villespassans (2,3 km, 4.5%) bude výzvou na úniky. Nie však pre jazdcov pre celkovú klasifikáciu, ktorí si zrejme doprajú krátky výdych pred štvrtkovým výstupom na ikonický Mont Ventoux (1912 m) počas francúzskeho štátneho sviatku – Dňa dobytia Bastily. Stredajšia etapa má v historickom Carcassonne štart o 13.50 h, najlepší v cieli v Montpellieri sa očakávajú medzi 17.22 – 17.42 h.

Fakty po 10. etapy na Tour de France 2016:

Poradie po 10. etape (žltý dres):
1. Christopher Froome (V. Brit.) Team Sky 49:08:20 h, 2. Adam Yates (V. Brit.) Orica-BikeExchange +16 s, 3. Daniel Martin (Ír.) Etixx-QuickStep +19, 4. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +23, 5. Joaquín Rodríguez (Šp.) Kaťuša +37, 6. Bauke Mollema (Hol.) Trek-Segafredo +44,… 83. Peter Sagan (SR) Tinkoff +1:14:22 h

Bodovacia súťaž (zelený dres):
1. Peter Sagan (SR) Tinkoff 242 bodov, 2. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data 204, 3. Marcel Kittel (Nem.) Etixx-QuickStep 182, 4. Michael Matthews (Aus.) Orica-BikeExchange 124, 5. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing 112, 6. Bryan Coquard (Fr.) Direct Énergie 112

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2016