Ryanair v Bratislave spúšťa štyri nové linky, na Cyprus bude lietať celoročne

363256_ryanair 1 676x438.jpg

BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Bratislava bude mať pravidelné letecké spojenie s cyperským Pafosom celoročne. Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair potvrdila, že uvedenú linku, ktorú ako novú otvorí od začiatku letného letového poriadku, teda od 27. marca 2018, bude prevádzkovať dvakrát týždenne aj počas zimného letového poriadku. Informovalo o tom v stredu Letisko M. R. Štefánika v Bratislave s tým, že letecká linka Bratislava – Pafos bude v prevádzke v utorok a sobotu.

Ryanair začne koncom marca prevádzkovať z Bratislavy štyri úplne nové letecké linky – na Maltu, do bulharského Burgasu, gréckeho Solúna a cyperského Pafosu. Novú linku do talianskej Bologne spoločnosť otvorila vlani v októbri. „Ryanair bude počas letného letového poriadku, teda od konca marca, prevádzkovať z Bratislavy až 23 pravidelných liniek, čo bude historicky najvyšší počet pravidelných liniek u tohto dopravcu od začiatku jeho pôsobenia na bratislavskom letisku v roku 2005,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Viac k témam: letecká doprava, Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, Ryanair
Zdroj: Webnoviny.sk – Ryanair v Bratislave spúšťa štyri nové linky, na Cyprus bude lietať celoročne © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2018