Ryanair redukuje cestovný poriadok počas zimnej sezóny

352891_ryanair 1 640x420.jpg

BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť počas najbližšej zimnej sezóny, čiže od 17. novembra do 18. marca, bude používať o 25 lietadiel menej.

Redukciou svojho cestovného poriadku chce firma eliminovať riziko rušenia letov, pretože tak bude mať k dispozícii náhradné lietadlá a posádky.

Odporúčame:
Väčšina pasažierov Ryanairu, ktorých lety zrušili, už má náhradné lety, alebo im vrátia cestovné

Prepravca o tom informoval v stredu v správe, ktorú poskytol agentúre SITA. Ryanair v polovici septembra ohlásil, že počas šiestich týždňov v septemberi a októbri zruší 2 100 letov pre nedostatok pilotov.

To, že Ryanair bude počas zimnej sezóny používať o 25 lietadiel menej, znamená zmeny v cestovnom poriadku od novembra tohto roku do marca 2018. Zmeny sa podľa firmy dotknú necelého 1 percenta z 50 mil. zákazníkov, ktorých počas zimného obdobia prepraví.

Odporúčame:
Letecká spoločnosť Ryanair zvýši v budúcom roku počet liniek z Bratislavy

Dodala, že všetkých z nich v stredu informovala, čiže majú 5 týždňov až 5 mesiacov na využitie alternatívnych letov alebo na akceptovanie vrátenia cestovného. Zároveň dostali cestovnú poukážku v sume 40 eur, alebo 80 eur v prípade spiatočného letu, na základe ktorej si môžu počas októbra zarezervovať let v čase od októbra do marca budúceho roka.

Viac k témam: rušenie letov, Ryanair
Zdroj: Webnoviny.sk – Ryanair redukuje cestovný poriadok počas zimnej sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017