Ryanair otvoril novú pravidelnú linku z Bratislavy, niekoľkokrát v týždni bude lietať do Grécka

370957_ryanair 3 676x453.jpg

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Bratislava má priame letecké spojenie so Solúnom. Pravidelnú linku z Letiska M. R. Štefánika do severogréckeho mesta začala v pondelok prevádzkovať nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair. „Cestujúci ju môžu využiť každý pondelok a piatok, teda dvakrát týždenne,“ informovala hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Nová linka na Maltu

Linka je jednou zo siedmich nových leteckých liniek, ktoré oznámil Ryanair pre tento rok z Bratislavy. V nedeľu 25. marca otvoril novú linku z hlavného mesta SR na Maltu, v pondelok začal lietať do Solúna, od utorka bude možné využiť i nové linky do Burgasu v Bulharsku a do Pafosu na Cypre.

Odporúčame:
Bratislava má nové letecké spojenia, prevádzkujú ich Ryanair a Wizz Air

„Začiatkom júna zase pridá novú linku do holandského Eindhovenu a koncom júna spojí Bratislavu priamou linkou s tureckým mestom Dalaman,“ priblížila Ševčíková. V novembri začne Ryanair lietať z Bratislavy do Kyjeva na hlavné letisko ukrajinskej metropoly Boryspiľ.  Cestujúci z Bratislavy môžu počas letného letového poriadku, od 25. marca do 27. októbra, využiť spolu 25 leteckých liniek Ryanairu.

Základňa na letisku v Bratislave

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe, na letisku v Bratislave zriadil v marci 2015 svoju základňu. Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur.

Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Viac k témam: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, Ryanair, Solún
Zdroj: Webnoviny.sk – Ryanair otvoril novú pravidelnú linku z Bratislavy, niekoľkokrát v týždni bude lietať do Grécka © SITA Všetky práva vyhradené.

26. marca 2018