Ryanair bude v lete 2017 lietať z Bratislavy na 19 linkách

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair bude v letnom letovom poriadku 2017 na devätnástich pravidelných linkách z Bratislavy a späť zabezpečovať 59 letov týždenne. BRATISLAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair bude počas jari a leta budúceho roka prevádzkovať z a do Bratislavy devätnásť pravidelných liniek s 59 letmi týždenne. Letný letový poriadok aerolínií na rok 2017 (od marca do októbra) pre Bratislavu zahŕňa dve nové letné linky na anglické letisko Leeds Bradford a do srbského Nišu s dvoma letmi za týždeň.

„Prinesie to jeden milión cestujúcich ročne a podporí ročne 750 súvisiacich pracovných miest na letiskách v Európe, vrátane Letiska Bratislava. Zároveň dávame do pozornosti, že od 9. novembra 2016 sa naša linka Bratislava – Brusel presúva naspäť na Letisko Charleroi s frekvenciou trikrát týždenne,“ informoval finančný riaditeľ Ryanairu Neil Sorahan.

Ryanair prevádzkuje priamu linku z Bratislavy na hlavné bruselské letisko Zaventem od 8. apríla tohto roka šesťkrát týždenne okrem soboty. Priama linka do Bruselu mala pôvodne začať fungovať 1. apríla, ale pre teroristický útok na bruselskom letisku 22. marca bola posunutá o týždeň neskôr. Spoločnosť presunula z Bratislavy do Bruselu lety, ktoré dovtedy prevádzkovala na letisko v Charleroi južne od belgickej metropoly. Jedným z dôvodov zmeny bolo slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie v druhom polroku tohto roka. Pravidelné letecké spojenie do Bruselu malo byť podľa plánu v prevádzke minimálne do konca najbližšieho zimného letového poriadku, teda do konca marca 2017.

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe. Počas tohtoročného letného letového poriadku od 27. marca do 29. októbra prevádzkuje z Bratislavy devätnásť pravidelných liniek so 73 letmi týždenne. Pravidelné spojenia z Bratislavy zabezpečuje od 10. októbra 2005 a na letisku v slovenskej metropole zriadil vlani v marci svoju základňu. Spoločnosť na pravidelných linkách z a do Bratislavy v minulom roku prepravila 1 010 578 cestujúcich, čo bolo medziročne o 24,5 % viac.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2016