Ruský novinár si uťahuje z českých hokejistov

Prepustite svoje miesto na Svetovom pohári hráčom Severnej Ameriky nad 35 rokov, odkázal českým hokejistom známy ruský novinár Slava Malamud.TORONTO 20. septembra (WebNoviny.sk) – Dve prehry, jeden bod na konte a postup už len v rovine teórie. Českí hokejisti na Svetovom pohári v Toronte zrejme neurobia dieru do sveta a vylepšiť si renomé po prehrách s Kanadou (0:6) a výberom Európy (2:3 pp) môžu už len v zápase proti USA.

Odporúčame:

Video: Zdeno Chára skóroval, Európa zdolala aj Čechov

Slováci boli pri chuti, Európa je krôčik od semifinále

Video: Rusi zdolali mladíkov zo Severnej Ameriky

„Hovorilo sa o odvahe, s ktorou chceli českí hokejisti vyrukovať na Svetovom pohári. Po dvoch zápasoch majú skóre 2:9 a pomer striel na bránku 57:91.. V noci na piatok odohrajú zápas proti USA a potom sa turnaj pre nich skončí. Na odvahu akosi nezostal priestor,“ kritizuje v komentári portál Isport.blesk.cz.

Ten istý zdroj si dovolil aj porovnanie s futbalistami Česka, ktorí sa tento rok predstavili na majstrovstvách Európy vo Francúzsku a nepostúpili zo základnej skupiny. „Vlastne sa len naplnila realita. České mužstvo cestovalo do Toronta s tým, že môže prekvapiť. Neprekvapilo. A realita zostala realitou. Zanechali rovnaký dojem ako futbalisti na nedávnom Eure. Zlý!“

Známy ruský novinár pôsobiaci v Severnej Amerike Slava Malamud, ktorý rád komentuje aktuálne hokejové dianie na sociálnych sieťach, zašiel v kritike ešte ďalej.

„Na budúcom Svetovom pohári by sa českí hokejisti mohli stať súčasťou výberu Európy a prepustiť svoje miesto hráčom Severnej Ameriky nad 35 rokov,“ napísal na twitteri. Vzápätí doplnil názor aj na sympatické a zatiaľ víťazné výkony európskeho výberu, v ktorom figuruje aj šesť Slovákov. „Ukazuje sa, že nepotrebujeme nacionalistickú ideu na to, aby sme víťazili v športe.“

Útočník Jakub Voráček bol jedným z dvoch českých hráčov, ktorí v pondelkovom súboji v Air Canada Centre prekonali Jaroslava Haláka v bránke Európy, ale stačilo to len na zisk 1 bodu v riadnom hracom čase po remíze 2:2. „Čaká nás stretnutie proti USA a v ňom musíme nechať na ľade všetko. Toto nie sú priateľské zápasy, ale Svetový pohár. Nech sa stane čokoľvek, musíme makať na 1000 percent a ten zápas zvládnuť,“ cituje Voráčka špecializovaný portál hokej.cz.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. septembra 2016