Rusko si udrží rýchle tempo modernizácie armády, Putin žiada dodávateľov o dodržanie termínov

375642_russia_new_weapons_10104 331ec7f075e943c3b3562866363123f5 676x413.jpg

MOSKVA 17. mája (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že jeho krajina si tento rok udrží rýchle tempo modernizácie vojenského arzenálu. Vyjadril sa tak vo štvrtok na stretnutí s najvyššími vojenskými predstaviteľmi v čiernomorskom letovisku Soči.

Odporúčame:
Video: Putin si zahral benefičný zápas s bývalými hviezdami NHL, prezident strelil päť gólov

Putin povedal, že ruské vzdušné sily dostanú tento rok 160 nových lietadiel a pozemné sily 500 nových obrnených vozidiel a delostreleckých systémov. Námorníctvo si zas polepší o desať vojenských lodí. Putin zároveň varoval popredných dodávateľov vo vojenskom priemysle, že nesú osobnú zodpovednosť za dodržanie termínov.

Štvrtkové stretnutie bolo posledným zo série konferencií o vojenských témach, ktorým Putin tento týždeň v Soči predsedal. Kremeľ uskutočňuje rozsiahlu modernizáciu svojho vojenského programu v súvislosti s aktuálnym napätím, ktoré vládne medzi Ruskom a Západom. Týka sa Ukrajiny, Sýrie a ďalších sporných otázok.

Viac k témam: Putin, ruská armáda, Rusko, Sýria, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko si udrží rýchle tempo modernizácie armády, Putin žiada dodávateľov o dodržanie termínov © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2018