Rusko-americké stretnutie zahalené tajomstvom, Putin a Trump neprezradili, o čom rokovali

HAMBURG 7. júla (WebNoviny.sk) – Prvé rokovanie lídrov dvoch najsilnejších svetových mocností, amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina, sa skončilo v Hamburgu bez toho, aby jeden alebo druhý prezradil novinárom, o čom presne sa rozprávali.

Odporúčame:
Merkelová s Trumpom hovorili o KĽDR, Ukrajine a Blízkom východe

Trump oznámil len toľko, že hovorili „o rôznych veciach“, a hlbší náhľad do obsahu rokovania neposkytol ani Putin, ktorý iba skonštatoval, že sa rozprávali „o medzinárodných problémoch a bilaterálnych otázkach“.

Trump počas krátkeho fototermínu po stretnutí vyjadril presvedčenie, že pred Ruskom aj pred Spojenými štátmi „je veľa veľmi pozitívnych záležitostí“. Putin zas pripomenul, že s Trumpom hovorili už viackrát telefonicky, ale vyjadril názor, že „telefonická konverzácia nikdy nestačí“.

Odporúčame:
Stretnutie Trump-Putin sprevádzajú veľké očakávania, Lavrov dúfa v zhodu názorov

„Ak chcete dospieť k pozitívnemu výsledku pri riešení bilaterálnych otázok a ak chcete byť schopní vyriešiť väčšinu otázok medzinárodnej politiky, tak to naozaj vyžaduje osobné stretnutia,“ povedal ruský prezident.

Po krátkom fototermíne novinárov z miestnosti vyviedli, a na otázky niektorých z nich, či sa Trump Putina pýtal aj na údajné zasahovanie Ruska do americkej predvolebnej kampane, nikto neodpovedal.

Viac k témam: Donald Trump, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko-americké stretnutie zahalené tajomstvom, Putin a Trump neprezradili, o čom rokovali © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2017