Ruskí atléti sa odvolali proti dištancu od arbitrážneho súdu, prišli o cenné kovy

403940_img_5939 676x480.jpg

MOSKVA 23. februára (WebNoviny.sk) – Päť ruských atlétov vrátane bývalého olympijského šampióna v skoku do výšky Ivana Uchova sa odvolalo proti dištancu zo strany Športového arbitrážneho súdu (CAS), pre ktorý prišli o cenné kovy.

Hovorkyňa Ruskej atletickej federácie Natalia Jucharevová povedala pre agentúru AP, že odvolanie okrem Uchova podali aj majsterka sveta v skoku o žrdi Svetlana Školinová, Ľukman Adams, Jekaterina Galická a Julia Kondaková.

Pätica figuruje v zozname 12 ruských športovcov, ktorým CAS uložila tresty za užívanie anabolických steroidov v čase pred olympijskými hrami 2012 v Londýne ako aj počas majstrovstiev sveta 2013 v Moskve. Uchov tým pádom prišiel o zlato z OH, Školinová o titul svetovej šampiónky a Adamsovi odobrali zlato v trojskoku z halových MS 2014.

Vyrieknutie rozsudku zo strany CAS potvrdilo dlhodobé tvrdenia bývalého riaditeľa laboratória v Moskve Grigorija Rodčenkova, ktorý prezradil, že ruská vláda počas zimných olympijských hier v Soči 2014 úmyselne kryla doping domácich pretekárov. Rodčenkov sa v súčasnosti skrýva v USA pod ochranou federálnych úradov.

Viac k témam: doping, Športový arbitrážny súd (CAS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí atléti sa odvolali proti dištancu od arbitrážneho súdu, prišli o cenné kovy © SITA Všetky práva vyhradené.

23. februára 2019