Rusi zaútočili leteckou bombou na mesto Kupiansk, zasiahli vozidlo s dobrovoľníkmi (foto)

501693_russia_ukraine_war_northeast_front_93833 676x451.jpg

19.9.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 19. septembra 19:05

Najmenej šiesti ukrajinskí civilisti zomreli v utorok pri ruskom útoku riadenou leteckou bombou na mesto Kupiansk v Charkovskej oblasti. Uviedol to šéf miestneho policajného úradu vyšetrovania Serhij Bolvinov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov predtým konštatoval, že podľa predbežných informácii si útok vyžiadal tri obete na životoch. Bolvinov na Facebooku napísal, že ruský útok zasiahol vozidlo s dobrovoľníkmi, ktorí z mesta evakuovali civilistov. O život prišli dve ženy a štyria muži.

Snažíme sa dostať telá z rieky a zo zničených áut,“ dodal šéf policajného úradu vyšetrovania. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Mesto Kupiansk sa v poslednom období stalo terčom intenzívnejších útokov, keďže Rusko pokračuje v ofenzívnej operácii s cieľom opäť získať územia v Charkovskej oblasti, ktoré Kyjev oslobodil prekvapujúcou protiofenzívou vlani na jeseň.

Ruská armáda okupovala Kupiansk od 27. februára do 10. septembra 2022. Podľa hovorcu ukrajinských síl na východe krajiny Iľju Jevlaša Rusko teraz v smere Kupiansk – Lyman sústredilo zhruba 110-tisíc vojakov.

Minulý mesiac ukrajinské úrady prikázali povinnú evakuáciu 37 obcí v okrese Kupiansk. Z oblastí pri frontovej línii bolo od 9. augusta evakuovaných 1 433 ľudí vrátane 343 detí, povedal Synjehubov 28. augusta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Kupiansk, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Rusi zaútočili leteckou bombou na mesto Kupiansk, zasiahli vozidlo s dobrovoľníkmi (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2023