Rusi porušili sľub, do Ria nominovali dopingových hriešnikov

Rusi chcú dosiahnuť zrušenie suspendácie voči svojim atlétom, Všeruská federácia ľahkej atletiky prisľúbila, že do Ria nenominuje žiadnych atlétov, ktorí v minulosti brali doping. Zdá sa, že svoj sľub porušila.“>MOSKVA 5. júla (WebNoviny.sk) – Rusko nominovalo 68 atlétov, ktorých chce poslať na olympijské hry do brazílskeho Ria de Janeiro, ak ich odvolanie voči globálnemu zákazu pre ich atletiku bude úspešné.

Odporúčame:

Fedorovcev dopoval, ruská párová štvorka do Ria nepôjde

Antidopingové laboratórium v Riu prišlo o akreditáciu

Všeruská federácia ľahkej atletiky (VFLA) v máji prisľúbila, že do Ria nenominuje žiadnych bývalých dopingových hriešnikov: tým by chceli presvedčiť Medzinárodnú asociáciu atletických federácií (IAAF), aby zrušila suspendáciu voči ruským atlétom.

Zdá sa, že VFLA svoj sľub porušila, pretože na zozname nominovaných atlétov figuruje napríklad aj svetová šampiónka v trojskoku v hale Jekaterina Konevová, aj keď mala dištanc za doping v rokoch 2007 až 2009. VFLA tvrdí, že všetkých 68 atlétov splnilo olympijské kvalifikačné štandardy a verí, že ich odvolanie voči globálnemu zákazu pre ich atletiku bude úspešné.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2016