RTVS oslavuje, pre divákov má pripravených viacero noviniek

RTVS oslávi 90. výročie rozhlasu a 60. výročie televízie.BRATISLAVA 28. augusta (WebNoviny.sk) – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) si túto jeseň pripomenie 90. výročie začiatku rozhlasového vysielania na Slovensku a tiež 60. výročie televízneho vysielania. Ako uviedol na dnešnej tlačovej konferencii generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, pri tejto príležitosti usporiadajú 13. a 14. novembra dva galavečery a tiež uvedú množstvo starších filmov, inscenácií a seriálov. Okrem toho pripravili aj novú reláciu Zlaté časy.

Na Jednotke budú môcť diváci a diváčky vidieť každý štvrtok večer známe snímky ako Živý bič (1966), Tri gaštanové kone (1966) či trilógiu Červené víno (1972). Na Dvojke zas od 5. septembra uvedú v rámci Návratu bratislavských pondelkov viaceré televízne inscenácie ako aj staršie seriály Tisícročná včela (1983) alebo Alžbetin dvor (1986), pričom tieto digitálne vyretušovali a odvysielajú ich v HD kvalite. V rámci osláv spomínaných výročí RTVS pripravila aj novú reláciu Zlaté časy s moderátorskou dvojicou Elena Vacvalová a Dano Heriban, ktorí budú uvádzať staré ukážky z archívu televízie.

RTVS okrem toho pripravila na jeseň aj viacero noviniek. Na Jednotke každý pondelok večer odvysielajú nové slovenské či slovensko-české koprodukčné filmy ako Eva Nová (2015), Wilsonov (2015), Vojtech (2015), Učiteľka (2016) či Agáva (2016), pričom sedem z nich uvedú v premiére, ďalšie zas v obnovenej premiére v HD kvalite.

Novou reláciou bude Strom želaní, ktorý bude uvádzať Matej „Sajfa“ Cifra, pokračovať budú programy ako Nikto nie je dokonalý, Milujem Slovensko či seriál Doktor Martin (2015), ktorého druhá sezóna odštartuje v nedeľu 28. augusta úvodným filmom. Na Dvojke zas uvedú dokumentárne seriály Prvá, Zlatá lýra a Trabantom z Austrálie do Ázie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. augusta 2016