Rozmary počasia pokračovali, v Česku zaznamenali nočné mrazy

Až 3,2 stupňa pod nulu klesla ortuť teplomerov pri horskom hoteli Luční bouda v Krkonošiach, iba o desatinu teplejšie bolo na Jizerke v Jizerských horách.Praha 4. júla (WebNoviny.sk) – V Česku naďalej pokračujú rozmary počasia: v noci na pondelok namerali v šiestich lokalitách teploty pod bodom mrazu.

V uplynulých dňoch v ČR namerali teplotné rekordy a následne čelili intenzívnym búrkam sprevádzaným prívalovými dažďami, krupobitím a prudkým nárazovým vetrom.

Odporúčame:

Horúčavy sú nebezpečné i pre zvieratá, potrebujú tieň a vodu

Až 3,2 stupňa pod nulu klesla ortuť teplomerov pri horskom hoteli Luční bouda v Krkonošiach, iba o desatinu teplejšie bolo na Jizerke v Jizerských horách. Informovali o tom tamojšie elektronické médiá s odvolaním sa na Český hydrometeorologický ústav.

Pod bod mrazu však klesla teplota aj pri Labskej boude v Krkonošiach (-1,1 stupňa Celzia), Krásnom Údolí v okolí Karlových Varov (-0,9 stupňa) , v Hornom Adršpachu pri Náchode (-0,5 stupňa) a v lokalite Smědava v Jizerských horách (-0,1 stupňa).

Teplotné minimálne rekordy padli v noci nadnes na desiatich zo 145 meracích staníc v ČR, na ktorých registrujú vývoj teplôt 30 a viac rokov, a to vrátane Liberca a Chebu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016