Rozhodnutie prezidenta Kisku vníma Sulíkova SaS ako výnimočné vo výnimočnej situácii

360246_fc8a8501 676x451.jpg

BRATISLAVA 20. marca (WebNoviny.sk) – Rozhodnutie prezidenta Andreja Kisku vníma opozičná strana Sloboda a Solidarita ako výnimočné vo výnimočnej situácii. Uviedol to dnes na tlačovej besede líder SaS Richard Sulík.

Ako uviedol, chápe, že prezident by nemal posudzovať jednotlivých ministrov, na druhej strane sme vo výnimočnej situácii. „Táto kríza sa začala dvojnásobnou úkladnou vraždou, novinára a jeho snúbenice,“ pripomenul Sulík s tým, že novinár Ján Kuciak písal o kauzách tejto vlády.

Odstúpenie Fica situáciu nezmení

„Ak má byť vražda vyšetrená, je nevyhnutné vyšetriť aj všetky kauzy, o ktorých Ján Kuciak písal,“ uviedol s tým, že kauzy sa týkali aj ministra vnútra Roberta Kaliňáka a preto „je vylúčené, že by mohol byť Robert Kaliňák garantom vyšetrenia tejto vraždy a ani jeho kamoš nemôže byť garantom“.

Odporúčame:
Online: Prezident Kiska vládu zatiaľ nevymenuje, Pellegriniho požiadal o nový návrh ministrov

Sulík to uviedol na margo Jozefa Ráža, ktorého Peter Pellegrini Kiskovi navrhol ako možného ministra vnútra. „Chápeme rozhodnutie prezidenta,“ povedal Sulík. Sulík je presvedčený, že odstúpenie Roberta Fica z postu premiéra situáciu nezmení. „V skutočnosti Robert Fico bude naďalej rozhodovať,“ uviedol.

Podporujú predčasné voľby

Post ministra vnútra by mal podľa lídra liberálov obsadiť nezávislý, nebojácny a čestný človek. „Máme pochybnosti, či vôbec nejaký slušný človek bude ochotný vstúpiť do tejto vlády. Uvidíme, aké mená Peter Pellegrini predloží v piatok,“ dodal.

Podľa predsedu SaS mala byť tretia vláda Fica hrádzou proti extrémizmu a mala priniesť stabilitu. „Namiesto hrádze a stability máme silnú vládnu krízu a nie prvú. Máme silne traumatizovanú spoločnosť,“ dodal. Podľa neho by jediným skutočne poctivým riešením boli predčasné voľby. V takom prípade by občania, voliči, mali možnosť povedať, koho chcú, aby spravoval našu krajinu.

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, Most-Híd, Peter Pellegrini, predčasné parlamentné voľby, Richard Sulík, Robert Fico, SaS Sloboda a Solidarita, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Rozhodnutie prezidenta Kisku vníma Sulíkova SaS ako výnimočné vo výnimočnej situácii © SITA Všetky práva vyhradené.

20. marca 2018