Rosberg spôsobil kolíziu s Hamiltonom, dostal penalizáciu

Stewardi potrestali nemeckého pilota Mercedesu 10-sekundovou penalizáciou.

SPIELBERG 4. júla (WebNoviny.sk) – Za nehodu tímových kolegov Mercedesu Lewisa Hamiltona s Nicom Rosbergom v závere nedeľňajšej Veľkej ceny Rakúska formuly 1 v Spielbergu stewardi potrestali po pretekoch aktuálneho lídra šampionátu Rosberga – uložili mu penalizáciu desiatich sekúnd, no Nemec si dokázal udržať štvrté miesto.

K incidentu došlo v druhej zákrute v poslednom 71. kole, keď sa Hamilton dotiahol na vedúceho Rosberga, pokúsil sa o manéver z vonkajšej strany, ale následne nedostal voľný priestor a dvojica sa dostala do kolízie.

Rosbergovi sa ulomila ľavá časť predného krídla, výrazne spomalil a klesol až na štvrtú priečku, Hamilton sa tešil z víťazstva. Nemecký pilot navyše dostal dva trestné body za to, že nezastavil s poškodeným monopostom. „Toto rozhodnutie je otrasné. Nič to nemení na mojom štvrtom mieste, ale z nehody vinia mňa. Je to nechutné. Rešpektujem to, ale mám iný názor,“ uviedol Rosberg vo videu na svojom facebooku.

Po Veľkej cene Rakúska F1, ktorá bola deviatou zastávkou v tohtoročnom 21-člennom kalendári, má v priebežnom celkovom hodnotení Rosberg pred Hamiltonom 11-bodový náskok. Spolu na tretej pozícii sú jazdci Ferrari Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen, ktorí za Rosbergom zaostávajú o 57 bodov. Nasledujúce preteky formuly 1 sa uskutočnia o necelý týždeň v nedeľu 10. júla v britskom Silverstone. Informoval server motorsport.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016