Rooney ostáva kapitánom, po MS 2018 chce však skončiť

Kapitán ‚Albiónu‘ by v nedeľu nemal chýbať v Trnave na trávniku City Areny v súboji proti Slovensku v rámci F-skupiny kvalifikácie o postup na svetový šampionát do Ruska.LONDÝN/BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie Wayne Rooney si hodlá obliekať dres národného mužstva len do MS 2018 v Rusku, následne sa ho vzdá.

„Príde Rusko a ja cítim, že to bude ten správny čas dať zbohom reprezentácii. V národnom mužstve som od sedemnástich, takže keď budem mať o dva roky tridsaťdva, bude to celkovo 15 rokov. Myslím si, že to bude vhodná chvíľa na odchod,“ skonštatoval Rooney počas utorkovej tlačovej konferencie, citoval ho web britskej BBC.

Odporúčame:

Škrtel sa už pripojil k reprezentácii, čaká sa na Picha

Nový tréner „Albiónu“ Sam Allardyce potvrdil, že 30-ročný ofenzívny univerzál Manchestru United bude aj pod jeho vedením kapitánom Anglicka. Nedeľňajší zápas v Trnave proti Slovensku (18.00 h) v rámci F-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Ruska 2018 bude pre Rooneyho v poradí 116. vystúpením v najcennejšom drese. Dosiaľ nastrieľal 53 gólov a je historicky najlepší kanonier anglickej reprezentácie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. augusta 2016