Ronaldovi hrozí, že na pozícii streleckého lídra ME osamie

Portugalsko nastúpi v nedeľu 10. júla ešte na zápas s Francúzskom. Reálnu šancu posunúť sa aspoň na bronzový stupienok má hrdina tohtoročných Majstrovstiev Európy Antoine Griezmann, ktorý nastrieľal doposiaľ šesť gólov.BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) – Na čele historického poradia kanonierov na záverečných turnajoch futbalových majstrovstiev Európy figuruje bývalý francúzsky reprezentant Michel Platini, ku ktorému sa na aktuálnych ME 2016 rovnako s deviatimi gólmi pridal portugalský bombardér Cristiano Ronaldo.

VŠETKO O ME VO FUTBALE 2016

Tridsaťjedenročný rodák z Madeiry Ronaldo môže osamieť na pozícii streleckého lídra, pretože Portugalsko nastúpi v nedeľu 10. júla na Stade de France v parížskej štvrti Saint-Denis proti domácemu tímu vo finále XV. kontinentálneho šampionátu v „krajine galského kohúta“.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo semifinále ME vo futbale

Reálnu šancu posunúť sa aspoň na „bronzový“ stupienok z momentálneho 4. miesta má francúzsky útočník a hrdina tohtoročných ME Antoine Griezmann, ktorý nastrieľal dosiaľ šesť gólov. Tretia pozícia v historickom meradle zakončovateľov na futbalových majstrovstvách Európy patrí so siedmymi presnými zásahmi bývalému anglickému reprezentantovi Alanovi Shearerovi.

Odporúčame:

Francúzsko má nového hrdinu, góly oslavuje ako rapper Drake

Video: Francúzi sú vo finále ME, Griezmann zostrelil Nemcov

Video: Portugalsko zastavilo Wales, na ME sa pobije o titul

Poradie najlepších strelcov histórie na záverečných turnajoch futbalových majstrovstiev Európy (stav k piatku 8. júla 2016, hviezdičkou sú označení hráči, ktorí ešte účinkujú na ME 2016 a môžu si zlepšiť bilanciu):

1. Michel Platini (Fr.), *Cristiano Ronaldo (Portug.) – 9 gólov

3. Alan Shearer (Angl.) – 7 gólov

4. Zlatan Ibrahimovič (Švéd.), Nuno Gomes (Portug.), Patrick Kluivert, Ruud van Nistelrooy (obaja Hol.), Thierry Henry, *Antoine Griezmann (obaja Fr.), Wayne Rooney (Angl.) – 6 gólov

11. Savo Miloševič (Juh.), Marco van Basten (Hol.), Milan Baroš (ČR), Mario Gómez, Jürgen Klinsmann (obaja Nem.), Fernando Torres (Šp.), Zinedine Zidane (Fr.) – 5 gólov

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2016