Roman ukradol potraviny za 4 eurá. Verdikt súdu vás prekvapí

Najvyšší súd tak zvrátil rozhodnutie súdov nižšieho stupňa, ktoré bezdomovca ukrajinského pôvodu odsúdili na šesť mesiacov väzenia a pokutu 100 eur.Rím 4. mája (WebNoviny.sk) – Taliansky najvyšší súd rozhodol, že krádež malého množstva potravín alebo jedla na zahnanie hladu nie je trestným činom, informovala britská spravodajská spoločnosť BBC. Najvyšší súd tak zvrátil rozhodnutie súdov nižšieho stupňa, ktoré bezdomovca ukrajinského pôvodu odsúdili na šesť mesiacov väzenia a pokutu 100 eur za krádež dvoch balení syra a jedného balenia údenín v hodnote 4,07 eura.

Najvyšší súd pri rozhodovaní uznal, že Roman Ostriakov si jedlo zobral bez zaplatenia, lebo mal „bezprostrednú a zásadnú potrebu nasýtiť sa“, preto jeho skutok „nie je zločin“.

Incident sa odohral v roku 2011, keď jeden zo zákazníkov supermarketu v Janove upozornil pracovníka bezpečnostnej služby, že Ostriakov si z obchodu okrem zaplatených tyčiniek odnáša aj ďalšie potraviny. Súd v tomto prípade vyniesol rozsudok v roku 2015, keď Ostriakova odsúdil za krádež na pol roka väzenia a 100 eur pokuty.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. mája 2016