Rokovania ministrov Únie obmedzia dopravu v Bratislave

Od stredy do piatka môžu vodiči v Bratislave očakávať čiastočné dopravné obmedzenia.BRATISLAVA 5. júla (WebNoviny.sk) – Obyvatelia a návštevníci Bratislavy musia počas najbližších dní počítať v ďalšími obmedzeniami v doprave, ktoré súvisia s predsedníctvom SR v Rade EÚ.

Krajský dopravný inšpektorát Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vodičov upozorňuje na obmedzenia, ktoré budú platiť od stredy 6. júla do piatka 8. júla, agentúru SITA o tom informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff. Vo štvrtok sa napríklad v bratislavskom sídle Slovenskej filharmónie, v Redute uskutoční Neformálne zasadnutie ministrov vnútorných vecí a v piatok tu bude Neformálne zasadnutie ministrov spravodlivosti.

Odporúčame:

Predsedníctvo Slovenska v Rade EÚ preruší rekonštrukciu SNG

Od stredy do piatka preto môžu vodiči očakávať čiastočné dopravné obmedzenia počas presunov delegácií z letiska M. R. Štefánika a od hraničného prechodu Jarovce – Kitsse do hotelov a z hotelov v centre mesta, kde sú hostia ubytovaní. Večer môže byť dočasne obmedzená doprava v smere na Bratislavský hrad. Vodičov usmernia hliadky dopravnej polície.

Od štvrtka 7. júla do piatka 8. júla, od 06:00 do 18:00 bude zakázaný vjazd na Mostovú ulicu z Vajanského a Rázusovho nábrežia. Vjazd k hotelu Carlton bude pre hostí umožnený z Jesenského a Gorkého ulice a bude riadený a kontrolovaný políciou. Polícia zároveň pripomína, že od 1. júla až do 15. októbra je neprejazdná Medená ulica v bratislavskom Starom Meste za budovou Reduty. Vjazd vozidiel na Medenú je možný iba cez Kúpeľnú ulicu.

Polícia upozorňuje „všetkých účastníkov cestnej premávky, že sú povinní dodržiavať pravidlá cestnej premávky, správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozil bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky“. Polícia pripomína vodičom povinnosť radiť sa dopravným značením. Musia tiež „poslúchnuť pokyn, výzvu alebo príkaz policajta súvisiaci s výkonom jeho oprávnení pri dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky, strpieť výkon jeho oprávnení, ako aj pokyny iných osôb, ktoré na to oprávňuje zákon o cestnej premávke,“ dodáva sa v tlačovej správe z bratislavskej krajskej polície.

Všetky informácie o obmedzeniach na cestách v Bratislave nájdu vodiči na webovej stránke Ministerstva vnútra SR, http://www.minv.sk/?predsednictvo-eu-mv. Informácie na webstránke sa priebežne dopĺňajú.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2016