Roger Federer po chýroch v stredu trénoval v Paríži

O švajčiarskom tenistovi išli chýry, že na Roland Garros nenastúpi pre problémy s chrbtom.PARÍŽ 18. mája (WebNoviny.sk) – Švajčiarsky tenista Roger Federer si v stredu zatrénoval na dvorci č. 1 v parížskom areáli Roland Garros pred blížiacim sa rovnomenným miestnym antukovým druhým grandslamovým turnajom sezóny (22. mája – 5. júna).

Bolo to „po niekoľkých dňoch čakania a chýrov“, ako uviedla internetová stránka podujatia vo francúzskej metropole. V utorok totiž web Basler Zeitung zverejnil text o absencii Federera na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 2016 pre pretrvávajúce problémy s chrbtom. Článok síce neskôr stiahli, ale internetom koluje screenshot, zdieľal ho napríklad špecializovaný portál Punto de Break.

Odporúčame:

Wozniacka si na Roland Garros nezahrá, nemá doliečený členok

Niekdajší líder svetového rebríčka Federer pre problémy s chrbtom ubudol z „pavúka“ prípravného turnaja ATP World Tour Masters 1000 v Madride a na rovnako hodnotnom minulotýždňovom podujatí v Ríme vo štvrtok prehral v osemfinálovom 3. kole s Rakúšanom Dominicom Thiemom, pričom po vydarenom vstupe do tohto turnaja vyhlásil, že vzhľadom na okolnosti považuje útok na trofej za nesplniteľnú misiu.

Tridsaťštyriročný bazilejský rodák Federer naposledy chýbal v hlavnej singlovej súťaži na veľkej štvorke na newyorských US Open 1999. Medzičasom nazbieral rekordných 17 trofejí vo dvojhre na Majors (na rozšírenie kolekcie čaká od Wimbledonu 2012), na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska triumfoval v sezóne 2009.

Momentálne tretí muž svetového rebríčka ATP Federer absolvoval v „main draw“ 65 grandslamových turnajov bez prerušenia, v tomto smere je absolútnym rekordérom. U žien vedie Japonka Ai Sugijamová, ktorá zaznamenala 62 štartov za sebou.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2016