René Vanek sa vzdal funkcie prokurátora, zrejme za to môže komunikácia s obvinenou Alenou Zs.

399376_ciz_al_van 1.jpg

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Bývalý námestník generálneho prokurátora pre netrestný úsek René Vanek sa vzdal funkcie prokurátora. „René Vanek bol na jeho vlastnú žiadosť uvoľnený z funkcie 14. marca, pretože k tomuto dňu sa vzdal funkcie prokurátora,“ potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Čižnár mu prerušil vykonávanie funkcie

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár v januári zrušil Vanekovi poverenie vykonávať funkciu námestníka generálneho prokurátora SR pre netrestný úsek. Dôvodom boli medializované informácie o jeho komunikácii s obvinenou Alenou Zs.

Alena Zs., obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, komunikovala za posledné roky s viacerými vplyvnými ľuďmi. Podľa medializovaných informácií to vyplynulo z vyšetrovania prípadu. Alena Zs. si komunikáciu s týmito mužmi podľa spravodajského denníka archivovala a nie je vylúčené, že ju mohla používať aj na ich vydieranie.

Zariadenia skúmali znalci

„Túto komunikáciu získali vyšetrovatelia po zadržaní Zs. mobilu, počítača a po tom, čo dali tieto zariadenia preskúmať znalcom,“ napísal v januári spravodajský denník s tým, že jednou z osôb, s ktorou obvinená komunikovala, bol aj námestník generálneho prokurátora pre netrestný úsek René Vanek.

Vanek v tejto súvislosti pre spravodajský denník povedal, že si s Alenou Zs. písal raz za čas o jednoduchých súkromných veciach. „Mala prezývku Ali Ajuška a nikdy som nemal vedomosť o jej skutočnom priezvisku, ani o tom, s kým je v kontakte. Nikdy som sa s ňou osobne nestretol,“ uviedol tiež Vanek. Ich posledná komunikácia bola tri dni pred zadržaním Aleny Zs., čo sa stalo 28. septembra minulého roka.

Viac k témam: Generálna prokuratúra SR, generálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – René Vanek sa vzdal funkcie prokurátora, zrejme za to môže komunikácia s obvinenou Alenou Zs. © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2019