Rely Argentíny má nového lídra, vedie Novozélanďan Paddon

Celkovo jazdci na Rely Argentíny celkovo absolvujú osemnásť rýchlostných skúšok, v nedeľu na nich čakajú záverečné tri.BAJOD EL PUNGO 24. apríla (WebNoviny.sk) – Sobotňajšie dianie na Rely Argentíny, štvrtom podujatí tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta WRC, posunulo na čelo priebežného poradia Novozélanďana Haydena Paddona na automobile Hyundai i20.

Druhá priečka patrí Francúzovi Sébastienovi Ogierovi na Volkswagene Polo-R, ktorý zaostáva o 29,8 s. Tretí je Nór Andreas Mikkelsen na vozidle rovnakej značky s odstupom 44,3 s.

Sobotňajších šesť rýchlostných skúšok prinieslo smolu pre piatkového lídra pretekov a víťaza predchádzajúcej Rely Mexika Fína Jariho-Mattihu Latvalu. Počas štrnástej rýchlostnej skúšky z Los Gigantes Latvalu zradil predný záves a havaroval. Do nedeľňajšieho pokračovania už pravdepodobne nenastúpi, neobjavil sa ani v sobotňajších výsledkoch.

V čase nehody mal Fín jazdiaci na Volkswagene Polo-R na čele celkového poradia náskok 15,5 s pred Paddonom. „Som veľmi sklamaný, lebo som kontroloval situáciu v pretekoch. Nedá sa jazdiť tak, aby som sa vyhol každému kameňu na nespevnenom podloží. Mali sme smolu, ale zdravotne sme so spolujazdcom Miikkom v poriadku,“ komentoval Latvala na webe WRC.

Celkovo jazdci na Rely Argentíny celkovo absolvujú osemnásť rýchlostných skúšok, v nedeľu na nich čakajú záverečné tri.

Rely Argentíny (po 15 z 18 rýchlostných skúšok) – poradie po sobote:

1. Hayden Paddon (N. Zél.) Hyundai i20 2:54:45,6 h, 2. Sébastien Ogier (Fr.) Volkswagen Polo-R +29,8 s, 3. Andreas Mikkelsen (Nór.) Volkswagen Polo-R +44,3, 4. Dani Sordo (Šp.) Hyundai i20 +1:02,0, 5. Mads Östberg (Nór.) Ford Fiesta RS +3:46,2, 6. Marcos Ligato (Arg.) Ligato, Marcos Sebastian +8:13,1.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. apríla 2016