RegioJet potvrdil vlakový spoj medzi Bratislavou a Prahou

Hlavné mestá Slovenska a susednej Českej republiky by mali žlté vlaky súkromného prepravcu spojiť od decembra tohto roka. Cena lístkov bude známa až na jeseň, keď bude prepravca poznať aj finálny cestovný poriadok.BRATISLAVA 8. júla (WebNoviny.sk) – Súkromný železničný prepravca RegioJet potvrdil záujem o prevádzku vlakovej linky medzi Bratislavou a Prahou. Spustiť ju plánuje od decembra. Potvrdili sa tak informácie z apríla tohto roka, kedy Železnice Slovenskej republiky uviedli, že RegioJet si pre trať Bratislava – Praha objednal jeden pár vlakov denne.

Podľa prvotných informácií, ktoré RegioJet zverejnil v piatok, vlaky z Bratislavy do Prahy cez Brno a Pardubice by mali vychádzať z metropoly Slovenska v ranných hodinách s večerným návratom späť.

Detský vozeň s herňou

Cena lístkov na avizovanej trati zatiaľ známa nie je. „Cenu lístkov stanoví dopravca až na jeseň, keď bude známy aj finálny cestovný poriadok,“ informuje v tlačovom vyhlásení RegioJet. Potvrdil však, že vlaky do Prahy budú poskytovať rovnaký rozsah služieb, ako ostatné expresné vlakové linky spoločnosti, čo sa týka občerstvenia, zábavných portálov, internetového pripojenia a podobne.

Rovnako bude vo vlaku aj špeciálny detský vozeň s herňou. Expresy RegioJet na trati Bratislava – Praha budú ťahané rušňami Siemens Vectron. Nové vlakové spojenie bude podľa spoločnosti tak, ako aj ďalšie žlté expresné vlaky, premávať bez akýchkoľvek dotácií od štátu.

RegioJet reaguje na dopyt po cestovaní

„Záujem o cestovanie medzi Bratislavou, Prahou a ďalšími destináciami v Českej republike rastie. Spustením expresných vlakov budeme reagovať na stále zvyšujúci sa dopyt po cestovaní medzi Bratislavou a Českou republikou,“ vyhlásil majiteľ spoločnosti RegioJet Radim Vančura.

Podľa neho pritom za prvý polrok tohto roka počet cestujúcich v žltých vlakoch spoločnosti stúpol o viac ako 25 percent a otváraním nových liniek si chce firma udržať tempo rastu aj v budúcnosti. V súčasnosti zabezpečuje RegioJet spojenie medzi Bratislavou a Prahou denne dvadsiatkou autobusových spojov v oboch smeroch.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júla 2016