Red Hot Chili Peppers vystúpia v Prahe a Budapešti

Kapela predstaví aj skladby z očakávaného albumu The Getaway.
BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Americká rocková kapela Red Hot Chili Peppers sa predstaví 1. septembra v budapeštianskej Sports Aréne a 4. septembra v pražskej O2 Aréne. Formácia vystúpi v rámci turné k očakávanému albumu The Getaway, ktorý vyjde 17. júna. Každý fanúšik i fanúšička dostanú k zakúpenej vstupenke nový album vo fyzickej alebo digitálnej podobe. Predpredaj lístkov sa začne 10. mája.

The Getaway bude obsahovať 13 skladieb, z ktorých už kapela predstavila prvý singel Dark Necessities. O produkciu štúdiovky sa postaral Danger Mouse, o mix zas Nigel Godrich.

Skupina Red Hot Chili Peppers vznikla v roku 1983 v Los Angeles a v súčasnosti v nej pôsobia Anthony Kiedis (spev), Michael „Flea“ Balzary (basgitara), Josh Klinghoffer (gitara a klávesy) a Chad Smith (bicie). Debutovali v roku 1984 eponymným albumom, po ktorom nasledovali nahrávky Freaky Styley (1985), The Uplift Mofo Party Plan (1987) a Mother’s Milk (1989). Známejšími sa však stali až v roku 1991 po vydaní štúdiovky Blood Sugar Sex Magik. Odvtedy vydali ďalších päť albumov – One Hot Minute (1995), Californication (1999), By The Way (2002), Stadium Arcadium (2006) a I’m With You (2011). Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under The Bridge, Scar Tissue, Californication, Otherside, By The Way, Dani California, Can’t Stop či Give It Away. Celosvetovo predali viac ako 80 miliónov kópií nahrávok, získali šesť cien Grammy či jednu BRIT Award. V roku 2012 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky redhotchilipeppers.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2016