Reakcie na rozhodnutie Daniela Lipšica vzdať sa mandátu

Rozhodnutie Daniela Lipšica vzdať sa poslaneckého mandátu vnímajú poslanci zo strany Sloboda Solidarita ako rozhodnutie, ktoré urobil podľa svojho svedomia.BRATISLAVA 22. septembra (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR za OĽaNO-NOVA Daniel Lipšic sa rozhodol podľa svojho najlepšieho svedomia, myslia si poslanci za stranu Sloboda a Solidarita. Lipšicovo vzdanie sa poslaneckého mandátu považujú za krok, ktorý by mal byť príkladom aj predstaviteľom slovenskej vlády.

„Rozhodnutie Daniela Lipšica je rozhodnutím jeho svedomia, nám nezostáva iné, len to zobrať na vedomie. Tento krok by si zvlášť mohol všimnúť minister vnútra Robert Kaliňák a obyvateľ Bašternákovho bytu Robert Fico,“ uviedla v stanovisku liberálov hovorkyňa strany Katarína Svrčeková.

Odporúčame:

Daniel Lipšic sa vzdáva poslaneckého mandátu

Lipšic nie je prvý. Aj títo poslanci sa vzdali mandátu

Lipšic zrazil muža, ten po prevoze do nemocnice zomrel

Lipšic prehovoril o smrteľnej nehode, chce pomôcť pozostalým

Matovič sa na Facebooku vyjadril k nehode, zastal sa Lipšica

Rozhodnutie Lipšica podľa predsedu poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA Richarda Vašečku ukazuje, ako sa mení politická kultúra. Ako povedal Vašečka vo štvrtok pre agentúru SITA, politická kultúra sa nemení nezmyselnými zmenami rokovacieho poriadku, ale skôr morálnymi gestami, ktoré chýbajú v našej politike.

„Je mi osobne ľúto, že sa tak rozhodol. Snažil som sa mu povedať, že sa nemusí vzdať mandátu. Stretol som sa so stovkami reakcií, aby sa nevzdával,“ povedal Vašečka. Podľa neho sú na Slovensku ľudia, ktorí sa držia v politike zubami a nechtami. Lipšic ukázal, že je iný.

Lipšic sa vzdá poslaneckého mandátu k 30. septembru. V parlamente ho nahradí občiansky aktivista zo Žiliny Ján Marosz. Ten pôsobí ako podpredseda občianskeho združenia Proti korupcii.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. septembra 2016